Skip to content

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

 

 

El. p. 

DARBO LAIKAS

Pirmadienis – Ketvirtadienis 8:00 – 13:30

Penktadienis 8:00-13:20

KLAIPĖDOS MIESTO VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURIO TEIKIAMOS PASLAUGOS

KLAIPĖDOS MIESTO VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURO NAUJIENLAIŠKIS IR NEMOKAMŲ VEIKLŲ KALENDORIUS

 

PROGIMNAZIJĄ LANKANČIŲ MOKINIŲ PROFILAKTINIŲ SVEIKATOS PATIKRINIMŲ 2022-2023 M. DUOMENŲ ANALIZĖ.

PROGIMNAZIJĄ LANKANČIŲ MOKINIŲ FIZINIO PAJĖGUMO TESTŲ ANALIZĖ 2023 M.

 

Daugiau informacijos apie projektą žaliasis koridorius

 

2023-05-19

        Hepatitas C iki šiol yra vienas labiausiai nesuvaldytų infekcinių susirgimų. Taip yra todėl, nes ilgą laiką jis gali nesukelti jokių požymių, o infekcijos sukeltos pasekmės dažnai pastebimos tik tada, kai kepenys jau yra labai pažeistos – išsivysto cirozė arba kepenų vėžys. Daugiau informacijos rasite čia.

2023-05-03 – 2023-05-08 Švarios rankytės

   Gegužės 5 d. minima pasaulinė rankų higienos diena. Ta proga su trečiokais ir ketvirtokais kalbėjome apie rankų plovimo svarbą, organizmo nuolatinę kovą su mikroorganizmais, kodėl svarbu stiprinti imuninę sistemą.

    Vaikai sužinojo, kokių yra mikroorganizmų, kurių rūšių mikroorganizmai gyvena ant mūsų rankų. Užsiėmime aptarta, kodėl ir kaip reikia plauti rankas ir kas atsitiktų, jeigu to nedarytume.

      Po teorinės dalies buvo atliktas bandymas. Jis padėjo išsiaiškinti, koks skirtumas, kai rankas nusiplauname tik su vandeniu ir kaip atrodo rankos po taisyklingo rankų plovimo. Rezultatas buvo akivaizdžiai matomas, vaikus labai nustebino, kad toks didžiulis skirtumas tarp taisyklingai ir netaisyklingai plautų rankų.

2023-05-02 Joga Zoo  

                             Pradinukams diena prasidėjo nuo judesio. Šį kartą ketvirtokai turėjo galimybę pajudėti netradiciškai ir išmėginti jogos praktiką.  4c klasės vaikai sužinojo apie jogos naudą, kilmę. Mokiniai noriai atliko visus pratimus, patys pastebėjo, kokias kūno vietas reikėtų stiprinti. Buvo daug juoko: vaikai noriai traukė korteles ir klasės draugams rodė ten pavaizduotus  judesio pratimus.

2023-04-19 – 2023-05-04  Rūkymo prevencija

  Balandžio ir gegužės mėnesį su 6-8 klasių mokiniais nemažai kalbėta apie rūkymo žalą.

Aptarėme, kodėl rūkymas yra problema, kodėl paaugliai rūko ir kas dažniausiai paskatina surūkyti pirmąją cigaretę. Mokiniai sukluso, kai buvo pasakojama apie paviešintuose tabako kompanijos vidiniuose dokumentuose esančią informaciją, pavyzdžiui, kokių gudrybių ėmėsi tabako kompanijos –  norėdami pritraukti dar daugiau nerūkančių žmonių, o ypač paauglių pradėti rūkyti.

Mokiniams buvo vaizdžiai parodyta, iš ko susideda tradicinė ir elektroninė cigaretė, kaip  organizmui kenkia kaitinamasis tabakas, pademonstruotas 3D stendas, paaiškinta pasyvaus rūkymo žala. Po teorinės dalies su mokiniais buvo atlikta situacijos analizė, nagrinėjami galimi variantai. Pamokos pabaigoje vaikai  mokėsi pasakyti tvirtą „Ne“ rūkymui.

2023-04-20 SSM Banga 2023

Minint SSM tinklo 30-etį, 4b klasės vaikams buvo organizuojamas  specialus renginys kurio metu stengtasi aptarti ne tik fizinę, bet ir dvasinę sveikatą stiprinančias sritis.                      Pirmoje renginio dalyje 4b klasės mokytoja ir sveikatos specialistė supažindino vaikus su jogos praktika, vaikai atlikinėjo įvairiausius pratimus, stengėsi labiau pažinti savo kūną, kurios kūno vietos yra stipresnės, kurioms dar trūksta lankstumo. Prieš jogos praktiką mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir su kita jogos sritimi ­– meditacija. Ketvirtokai, susėdę ratu, kartu su sveikatos specialiste meditavo, stengėsi išgirsti savo vidinį . Vaikams labai patiko užsiėmimas, girdėjosi replika: „Ar gali kiekviena kūno kultūros pamoka būti tokia?“                      Antrojoje  užsiėmimo dalyje  mokytoja su vaikais aptarė vaisių ir daržovių naudą, atliko keletą pratimų, skirtų proto lavinimui. Ketvirtokai lavino regos, uoslės ir skonio pojūčius, žaidė žaidimą  „Atspėk vaisių ir daržovę“, ragavo nemažai vaisių ir daržovių, aptarė, kokį skonį jaučia. Kai kurie vaikai vieną ar kitą vaisių arba daržovę valgė pirmą kartą. Visi mokiniai buvo linksmai nusiteikę ir žingeidūs.

Taip pat po savaitės minint sveikatą stiprinančių mokyklų tinko 30-etis. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro rengtame renginyje dalyvavo mūsų progimnazijos 2c klasė. Renginį vedė vaikų mėgstami personažai: Karlsonas, bitutė, klounas, rykliukas. Renginys prasidėjo rytine mankšta ir garsia muzika. Pasimankštinę visų  mokyklų ir darželių atstovai sukūrė bangą –  bangavo lyg Baltijos jūra: tūpė – stojo, tūpė – stojo. Po bendro renginio prasidėjo  linksmybės. Mokiniai sušoko du šokius. Visiems  buvo smagu ir įdomu.

2023-04-07 Pasaulinė sveikatos diena

Daugelis mūsų ne tik yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Kai prispausti ligos ar užklupus kokiam negalavimui atsiduriame poliklinikoje ar ligoninės palatoje, prisimename šią senolių išmintį ir dar kartą įsitikiname, kad sveikata iš tiesų yra brangesnė už bet kokius turtus ar pinigus. Balandžio 7 d. minima Pasaulinė sveikatos diena. Šią šventę inicijuoja PSO nuo 1950 metų. Diena švenčiama siekiant supažindinti visuomenę apie tam tikras su sveikata susijusias temas. Kadangi svarbiausia yra rūpinti savo sveikata dar prieš jai sunegaluojant, kviečiu paskaityti pagrindinius sveikatos principus, kurių laikantis kūnas jus apdovanos energija ir gera savijauta. Daugiau skaitykite čia.

2023-04-02  Pasauline autizmo diena

2007 metų gruodžio 18 dieną Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė balandžio 2-ąją Pasauline autizmo diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į autizmą, kaip į sparčiai plintantį sveikatos sutrikimą, paskatinti ankstyvą diagnostiką bei pagalbą. Daugiau informacijos

 2022-03-22 Vandenį galima ir valgyti!

Pasaulinė vandens diena!

        Kovo 21 – 22 dienomis, minėdami pasaulinę vandens dieną, 1a ir 2b klasės mokiniai diskutavo, kodėl vanduo yra svarbiausias žmogaus elementas. Vanduo padeda mūsų organizmui atlikti įvairias funkcijas. Vaikai bandė atspėti, kiek procentų vandens yra  mūsų kūne. Užsiėmime aptarta vandens nauda mūsų savijautai, ką naudingo mūsų organizmui duoda vanduo. Mokiniai svarstė, kiek laiko žmogus gali išgyventi be vandens ir  maisto, kaip galima suprasti, jog organizmui trūksta vandens. Po pagrindinės teorinės dalies pradinukai svarstė, kiek vandens yra vaisių ir daržovių viduje, kaip teisingai apskaičiuoti, kiek vandens mums reikia suvartoti. Pamokos pabaigoje  vaikai žiūrėjo filmuką –  buvo rodomi  bandymai su vandeniu. Mokiniai  nustebo sužinoję, jog vandens gauname  vagydami vaisius ir  daržoves.

2023-03-17 Gaminam gvakamolę su Sveikatida:

         Kovo 20 dieną 3a klasės mokiniai ne tik  kalbėjo apie daržovių naudą žmogaus organizmui, bet ir įgijo geografinių žinių. Su vaikais buvo žaidžiamas  žaidimas, kurio metu jie ragavo įvairias daržoves jų nematydami ir bandė jas iš skonio atpažinti. Vaikai sužinojo apie gvakamolės šaknis ir egzotiškąją Meksiką, ten augančias populiariausias daržoves, aptarė lietuvių  ir meksikiečių maitinimosi skirtumus, svarstė, kokios panašios daržovės auga Lietuvoje ir Meksikoje, kokios auga  tik tolimoje Amerikos žemyno valstybėje. Baigę teorinę užsiėmimų dalį,  mokiniai ėmėsi praktinė veiklos. Susiskirstę grupelėmis, gamino gvakamolę bei mėgstamiausių daržovių vėrinukus. Pamokos pabaigoje, susitvarkius darbo vietą, buvo pradėta degustacija. Mokiniams labai patiko gvakamolė, nors kai kurie ją ragavo pirmą kartą. Vaikai noriai dalinosi  savo pagamintais patiekalais su klasės draugais, daug juokėsi. Visiems buvo smagu.

2023-03-15 Gaminam su Sveikatiada: vasaros salotos

           Vaisių ir daržovių nauda organizmui jau seniai žinoma. Kuo daugiau jų vartojame, tuo energingesni, laimingesni jaučiamės.

          Šia tema šiandiena kalbėjome su 4a klasės mokiniais. Visi kartu aptarėme tam tikras daržoves, kur jos auga, kokią naudą neša mums. Mokiniai dalinosi savo patirtimi kokias daržoves augina, kokios yra mėgstamiausios ir kokių nėra ragavę. Po aptarimo 4a klasės mokiniai mokėsi patys pasigaminti vaisių salotas. Susiskirstę į grupeles: vieni salotas gamino  su egzotiškuoju mangu, kiti su šilauogėmis, vynuogėmis, pasigardino salotas daigais. Klasės mokytoja vaikų salotas praturtino riešutais, sezamų sėklomis. Vaikai ragavo savo pagamintas salotas ir draugiškai šnekučiavosi.

2023-03-07 Pedikuliozė

        Nors pedikuliozė neretai įsisuka į vaikų kolektyvus, tėveliai apie ją kalbėti vengia, nes vis dar mano, kad tai higienos stokos problema. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) gydytojai epidemiologai sako, kad nieko panašaus – užsikrėsti gali net ir tie, kurie gyvena itin švariai – šiems žmogaus krauju mintantiems vabzdžiams tai nėra itin svarbu. Daugiau skaitykite.

 

2023.01.23 – 2023.02.08 Pokyčių savaitė

         8a klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos biuro vykdomame projekte „Pokyčių savaitė“, kuri susideda iš 7 susitikimų. Užsiėmimų tema – lytiškumo ugdymas. Moksleiviai bendravo su biuro specialiste, psichologe bei  lektore. Temų būta įvairių, pavyzdžiui: kas yra lytiškumas, kuo skiriasi lytiškumo ugdymas nuo lytiškumo švietimo. Mokiniai su psichologe aptarė, kas yra seksualumas, lytiniai santykiai. Vaikai sužinojo  apie kontraceptines priemones bei atsakomybę. Visuomenės sveikatos biuro specialistė,  skirdama praktines užduotis, aptarė sveikų ir toksiškų santykių skirtumus, akcentavo, kokios emocijos tai parodo.     Susitikimas su lektore taip pat buvo įdomus ir naudingas. Mokiniams buvo duota praktinė užduotis, kurios pagalba buvo siekiama parodyti, kaip lūkesčiai gali skirtis nuo realybės, nes žmogus gali būti visai kitoks, nei tikėtasi. Paskutinį susitikimą vainikavo protmūšis. Visi įsitikinome, jog vaikai tikrai daug ką išmoko.  Nepaisant juokelių ir krykštavimų,  moksleiviai atidžiai klausė, entuziastingai atlikinėjo visas jiems skirtas užduotis.

2022-02-07 Paskaita: „Žaliasis raštingumas“

      Vasario 7 d. visuomenės sveikatos biuro specialistė Arūnė lankėsi ,,Saulėtekio” progimnazijoje, kur mokiniams pravedė netradicines pamokas.  6a ir 6b klasės mokiniams pasakojo apie tvarumą, šiukšlių rūšiavimą, meilę gamtai. Pirmoje pamokoje vaikai sužinojo apie labiausiai aplinką teršiančius objektus, kiek kilogramų šiukšlių per metus yra perdirbama ir kiek lieka. Specialistė paaiškino, kaip reikia taisyklingai rūšiuoti šiukšles, kodėl tai yra svarbu. Antroje pamokoje vyko protmūšis. Vaikai turėjo progą parodyti, kaip įdėmiai klausėsi, kokių įgijo per pamoką žinių.

2020.01.30 – 2020.02.03  Interaktyvus kilimas

    Pirmąją vasario savaitę progimnazijos mokiniai  išmėgino interaktyvų kilimą. Jo pagalba vaikai žaidė įvairiausius žaidimus. Mokiniams labiausiai patiko gaudyti moliūgus ir žaisti futbolą. Sudomino ir kiti žaidimai: ledo ritulys, futbolo vartų gynimas. Mokiniai turėjo galimybę lavinti protą, pasitikrinti žinias iš  matematikos ir geografijos.

2023-01-30 Interaktyvaus kilimo linksmybės

    Netradicinio ugdymo diena 3b klasėje prasidėjo mokinių juoku ir linksmu klegesiu. Visuomenės sveikatos biuras suteikė vaikams  galimybę išmėginti interaktyvų kilimą, kurio pagalba lauko žaidimus galima integruoti ir patalpoje. Tai paįvairina pamoką. Jie buvo pirmoji klasė, galėjusi išmėginti šį kilimą. Mokiniai  išbandė įvairiausius žaidimus: futbolą, obuoliukų gaudymo varžybas, sprogdino robotukus. Trečiokai, žaisdami komandinius žaidimus, entuziastingai palaikė komandos draugus.  Po aktyvių žaidimų  mokiniai lavino protą – sprendė matematines lygtis. Netradicinė pamoka vaikams labai patiko ir suteikė daug džiaugsmo.

2023-01-26

Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistai siūlo pasinaudoti nemokamų psichologinių konsultacijų galimybe. Paslauga teikiama 55 metų ir vyresniems asmenims, bei suaugusio amžiaus neįgaliesiems. Konsultacijos vyksta tiek kontaktiniu, tiek ir nuotoliniu būdu, atsižvelgiant į poreikį. Asmeniui priklauso 10 susitikimų su specialistu.

2023-01-23 Gimdos kaklelio vėžys

     Kasmet paskutinę sausio savaitę minima Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė, kurios metu siekiama atkreipti dėmesį į šios ligos prevencijos būtinybę.Dėl gimdos kaklelio vėžio Lietuvoje išlieka didelis 45 – 54 metų amžiaus moterų mirtingumas. Daugiau informacijos apie gimdos kaklelio vėžį.

 

2023-01-19 Pojūčiai multisensoriniame kambaryje

      Š. m. sausio 19 d. 2a ir 2b klasės mokiniai lankėsi visuomenės sveikatos biure, sensoriniame kambaryje. Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, multisensorinė aplinka skatina lytėjimo, skonio, regos, klausos, uoslės, judėjimo pojūčius bei intelektinės veiklos poreikius. Tyrimai rodo, kad tokia aplinka didina asmens sąmoningumą bei dėmesio koncentraciją, gerina apetitą, atmintį, pažinimą bei kalbą, sustiprina laimės jausmą, mažina agresiją ir nerimą. Didelis tokios aplinkos privalumas tas, kad ji tinka ir asmenims, turintiems specialiųjų poreikių, pvz.: hiperaktyvumą, autizmą, klausos ar regos susilpnėjimą bei kenčiantiems nuo demencijos, Alzhaimerio ligos. Vaikai turėjo galimybę išbandyti masažo fotelį, vandens lovą, pajusti kvapų terapiją, pasigrožėti įvairiomis šviesos ir vaizdo instaliacijomis. Mokiniams išvyka buvo kupina įspūdžių ir naujų potyrių.

 

 

2022-12-14 Paskaita: „Kaip išvengti traumų ir sužalojimų žiemos metu“

    Gruodžio 14d. su 1b klasės mokiniais aptarinėjome, kokie yra žiemos metu tykantys pavojai, vaikai žiūrėjo filmuką, kaip tinkamai elgtis žiema, kad pavojų išvengti. Klasėje mokosi įvairių tautų mokiniai, todėl pamokėlė buvo šioks toks iššūkis, kadangi teko kalbėti dvejomis kalbomis – lietuvių/anglų. Pamokėlės metu daug įspūdžių turėjo ne tik vaikai, bet ir aš pati. Po visko vaikams buvo duota užduotėlė, kurios metu mokiniai turėjo suskirstyti, kokie rūbai tinka žiemos, o kokie vasaros metui, ir jie tai atliko puikiai.

 

 

2022-11-24 ir 2022-12-01 Gerumo akcija: „Lapkritis- cukrinio diabeto mėnuo“

    Lapkričio ir gruodžio ketvirtadieniai Saulėtekio progimnazijoje buvo nekasdieniški – vyko gerumo akcija, kurios metu buvo rengiama mugė ir vaikai kviečiami kepti sveikuoliškus skanėstus bei juos pardavinėti savo bendramoksliams. Šios akcijos tikslas – surinktus pinigus paaukoti vaikams, sergantiems cukriniu diabetu. Vaikai noriai kepė skanėstus, tokius kaip: „Avinžirnių braunis“, „Becukriai keksiukai“ ir kt.

 

   

 

2022-12-01  Paskaita:  „Cukraus vartojimas“

    Gruodžio 1d. su 5a klase buvo aptarta cukraus žala organizmui, taip pat, kaip atpažinti cukrų produkto etiketėse. Kalbėjome apie daug cukraus turinčių užkandžių alternatyvas bei bendrą sveikos mitybos apibrėžimą. Pamokos pabaigoje mokinai atliko užduotį, kurioje turėjo atpažinti įvairiausius vaisius ir daržoves. Vaikai puikiai pasidarbavo, nors ir kai kurios daržovės jiems buvo nematytos.

 OFFICE365
Pamokų laikas
1 Pamoka 08:00 - 08:45
2 Pamoka 08:55 - 09:40
3 Pamoka 09:50 - 10:35
4 Pamoka 10:50 - 11:35
5 Pamoka 11:55 - 12:40
6 Pamoka 12:55 - 13:40
7 Pamoka 13:50 - 14:35
8 Pamoka 14:40 - 15:25

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku