Skip to content
2022 09 05

Teatriniai užsiėmimai mokykloje

Rugpjūčio 1-5 dienomis „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniams vyko nemokami vasaros teatriniai užsiėmimai. Dalyviai smagiai leido laiką ne tik  aktų salėje, bet ir mokyklos kiemelyje. Čia aidėjo juokas, girdėjosi nuoširdūs draugų raginimai aktyviau įsijungti į teatrinius žaidimus. Teatro mokytojas Arvydas Butkus išradingai ir kūrybiškai supažindino stovyklos dalyvius su aktorinio meistriškumo paslaptimis.

14 vaikų pareiškė norą praleisti mokykloje penkis teatrinius rytus. Mokiniai dalyvavo įvairiose improvizacijose, linksmuose žaidimuose, kūrė trumpus, bet įsimintinus vaidinimus. Ne vienam vaidmuo pareikalavo nemažai pastangų, valios, artistinės drąsos, susiklausymo įgūdžių. Buvo mokomasi naujai pažinti ne tik savo draugus, bet ir patį save. Užsiėmimų pradžioje vaikams buvo sunku atsipalaiduoti, kontroliuoti save, teatrinės stovyklos pabaigoje daugelis jautėsi drąsiau. Dalyviai net patys stebėjosi savo kūrybine išmone ir drąsa.

Džiugu, kad teatriniai užsiėmimai daugumai vaikų tapo tikra vasaros žaidimų aikštele.

 

 

2022 08 28

Informacija dėl Mokslo ir žinių dienos

Mieli mokiniai, tėveliai, mokytojai,

kviečiame Jus  į Mokslo  metų pradžios šventę, kuri  vyks 2022 m. rugsėjo 1 dieną.


10.00 val. – 1-8 klasių mokiniai renkasi progimnazijos  kiemelyje prie pagrindinio įėjimo.  Po šventės vyks Pirmoji pamoka klasėse.

                 

Administracija

2022 07 11

Informacija dėl socialinės paramos mokiniams

Savivaldybės interneto svetainėje jau yra paskelbta informacija dėl socialinės paramos mokiniams.

Nuoroda: https://www.klaipeda.lt/lt/naujienos/skelbimai/7656/socialine-parama-ir-nemokamas-maitinimas-mokiniams:3014?lang=lt

2022 06 17

Projektas ,,Gyvybės medis”

Projektas ,,Gyvybės medis” skirtas supažindinti vaikus su pasaulio (gyvybės) medžiu, baltų simboliais, ženklų reikšmėmis bei lietuvių liaudies dainomis, apdainuojančiomis pasaulio medį. Projekto sumanytojai – muzikos mokytojas Evaldas Venskus ir dailės mokytoja Agnė Čepulytė.

Knyga ,,Gyvybės medis”

2022 06 13

Šiuolaikinės mokinių sakmės apie Klaipėdą

Projektas „Sakmių knyga“ skirtas Klaipėdos miesto 770-ajam jubiliejui paminėti, tai graži mokinių dovana gimtajam miestui. Projekto sumanytojos – mokytojos Nijolė Žukienė, Agnė Čepulytė.

Knyga „Sakmės apie Klaipėdą“. 

2022 06 10

Integruota literatūros ir geografijos pamoka

Tinkamas dalykų tarpusavio ryšių suradimas ir integravimas padeda mokiniams pritaikyti savo gebėjimus ir įprasmina mokymąsi, padeda greičiau įsiminti reikiamą informaciją, pagilina, išplečia ir susieja žinias bei gebėjimus, žadina mokinių mokymosi motyvaciją, ugdo mokinių gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, leidžia kokybiškiau paskirstyti mokymosi laiką.

  Atsižvelgdamos į vasariškas mokinių nuotaikas, mokytojos Nijolė Žukienė ir Vita Skersonienė 7a klasėje  pravedė integruotą literatūros ir geografijos  pamoką „Keliautojas Matas Šalčius, jo kelionės ir mūsų svajonių kelionė“. Mokiniai paruošė skaidres apie garsųjį Lietuvos keliautoją Matą Šalčių, jo knygą „Svečiuose pas 40 tautų”, graikų papročius, paslaptingąjį Egiptą. Pasiskirstę į 4 grupes, septintokai kūrė plakatus apie savo svajonių kelionę. Dvi mokinių grupės pristatė kelionę į Prancūziją, į Paryžių, trečioji grupė – kelionę į Kiniją, ketvirtosios grupės maršrutas apėmė Nepalą, Meksiką, Braziliją, mokinius domino kalnai, egzotiška aplinka.

        Dirbdami grupėmis, septintokai siekė bendrų tikslų, buvo ugdomas gebėjimas susitarti. Integruota pamoka paskatino mokinius pamąstyti ir apie tai, kaip jie praleis vasarą, kur keliaus, nes  kelionės – ne tik smagus laiko praleidimas, bet ir puiki galimybė pažinti pasaulį.

Mokytoja Vita Skersonienė

2022 06 08

Sėkmė ,,Pavasario ture 2022“

Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos sporto salėje vyko asmeninės turizmo technikos varžybos „Pavasario turas 2022“, kurias organizavo mokytoja Vaidilutė Liačienė ir Dalia Puidokaitė (Moksleivių saviraiškos centras).

Varžybose startavo 46 mokiniai, vien iš mūsų progimnazijos – 24 dalyviai. Mokiniai rungėsi dviejose amžiaus grupėse (1-oji grupė – pradinukai, gimę 2011 m. ir jaunesni, 2-oji grupė – vaikai, gimę 2010–2009 m.).

Buvo sudaryta trasa iš pėsčiųjų ir kalnų turizmui būdingų kliūčių ir elementų. Kliūtys -pakilimas, šlaito traversas ir nusileidimas, užpelkėjusio ruožo bei sienelės įveikimas, nusileidimas sportiniu būdu, speleologo kliūtis ir kt.

Džiugu, kad mūsų sportininkus lydėjo sėkmė. 1-4 klasių amžiaus grupėje I vietą iškovojo Darija Šiaulytė (3c kl.), II vietą – Austėja Ivanovaitė (3c kl.), III vietą – Eglė Simanauskaitė (3c kl.). Berniukų tarpe III vietą laimėjo Aronas Vilkas (3c kl.).

5-6 klasių amžiaus grupėje II vietą iškovojo Solveiga Šiberkštytė, III vietą – Rugilė Vaškytė, IV vietą – Estrėja Ribakovaitė.

Varžybose dalyvavo ir mokiniai iš Ukrainos – seserys Valerija ir Veronika Polischuk bei Artem Azarov.

Mokytoja Vaidilutė Liačienė

2022 06 03

Žodžio ir muzikos sintezė

Progimnazijos literatų kūrybos pristatymas – graži, jau daug metų mokykloje gyvuojanti tradicija. Renginyje ,,Kūryba augina sparnus“ savo kūrybą skaitė 5-8 klasių poetai ir prozininkai. Penktokų ir šeštokų poezija – šviesi, optimistiška, septintokų ir aštuntokų – sudėtingesnė, ieškoma atsakymų į būties klausimus. Mokyklos prozininkai išbandė įvairius žanrus: 6a klasės mokiniai pristatė šiuolaikines sakmes apie Klaipėdą, septintokai – noveles apie partizanų kovas už laisvę, pokario laikotarpį.
Šventėje esė, ištraukas iš prozos tekstų skaitė ir mokytoja Milda. Visus sužavėjo mokytojų Evaldo, Mintautės ir Agnės dainos. Renginio moderatorė ir sumanytoja lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nijolė Žukienė pasidžiaugė prasmingu kuriančių bendruomenės narių pasibuvimu, žodžio ir muzikos sinteze.
Organizatoriai

2022 06 03

Išvyka į Kauną

Gegužės 25 dieną 5 ir 8 klasių mokiniams buvo organizuota mokomoji-pažintinė ekskursija į Kauną. Mokiniai lankėsi IX forto muziejuje, susipažino su įdomia ir savita Kauno tvirtovės gynybinių įtvirtinimų karine architektūra, Pirmojo pasaulinio karo ginkluotės ir ekipuotės pavyzdžiais. Visus sukrėtė ekspozicijos apie Kauno sunkiųjų darbų kalėjimą, kalinių buitį. Autentiškose kamerose, kurių sienose yra išlikusių žmonių priešmirtinių įrašų, įrengta didelė ekspozicija, atskleidžianti žydų tautos tragediją Lietuvoje, pasakojanti apie Kauno getą ir žudynes. Masinių žudynių vietą ženklina skulptoriaus Alfonso Ambraziūno sukurtas 32 metrų aukščio trijų skulptūrinių grupių monumentas.
Kaune mokiniai lankėsi ir Vytauto Didžiojo karo muziejuje, dalyvavo edukacijose „Žinių bomba“ ir „Lietuva NATO gretose.“ Ekskursijos dalyviams buvo sudaryta galimybė pasivaikščioti po senamiestį, pasigrožėti Laisvės alėja.
Paskutinis ekskursijos apžiūros objektas – Pažaislio vienuolynas. Mokiniai sužinojo apie turtingą Pažaislio fundatorių K. Z. Pacą ir neturto įžadus davusius vienuolius kamaldulius. Teko praverti daugybę „durų“, per kurias įėjus galima sužinoti apie Pažaislio paslaptis. Šio unikalaus ansamblio grožis ir didybė sužavėjo tiek penktokus, tiek aštuntokus.
Ekskursija į Kauną neprailgo, buvo informatyvi, intensyvi ir turininga. Vaikai džiaugėsi įdomiai pravestomis ekskursijomis bei puikiai praleistu laiku.

Mokytojos Virginija Gargasienė ir Jūratė Čechavičienė

2022 06 02

Informacija būsimų pirmokų tėvams/globėjams

Birželio 8 d., 17.15 val.,  mokyklos aktų salėje vyks būsimų pirmokų tėvų/ globėjų susirinkimas.

Administracija

2022 06 02

Mokyklinė uniforma

Klaipėdos ,,Saulėtekio” progimnazijoje mokiniai dėvi mokyklinę uniformą. Mokyklinė uniforma – mokinių vienybės, pasididžiavimo,  pagarbos mokyklai ir jos tradicijoms simbolis. 

 

Mokyklines uniformas galima užsisakyti UAB ,,TOMETA”. 

Adresas:  Rumpiškės 2, parduotuvė „Uniformos“, Klaipėda

tel. nr. 8 46 3119708 618 14158www.uniformos.lt

2022 06 02

Prašymų mokytis pateikimas

Prašymų mokytis 2022–2023 mokslo metais pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo pirmosios dalies ugdymo programas pasirašymas pradedamas nuo 2022 m. birželio 1 d. 10.00 val. iki 2022 m. birželio 9 d. progimnazijos raštinėje.
(Birželio 10 d. progimnazijoje bus vykdomas valstybinis brandos egzaminas. Pašaliniai asmenys į mokyklą nepriimami)
Nuo 2022 m. birželio 1 d.  iki 2022 m. birželio 9 d. raštinės darbo laikas: 7.40 – 17.30 val.

Mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai)  progimnazijai teikia tokius priėmimo dokumentus:
• vaiko gimimo liudijimą;
• prašymą teikiančio tėvo / globėjo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
• specialiuosius ugdymosi poreikius įrodančius dokumentus teisės aktų nustatyta tvarka;
• prašymą mokytis, kurį mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai) užpildo ir pasirašo mokykloje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku