Laisvos darbo vietos 2024–2025 m. m.
Darbo skelbimas specialiojo pedagogo, gamtos mokslų mokytojo pareigoms užimti.
Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazija skelbia atranką mokytojų pareigoms (pareigybės lygis A2) užimti nuo 2024 m. rugsėjo 20 d.:
Specialiojo pedagogo, darbo krūvis – 1 etatas;
Gamtos mokslų mokytojo (5 ir 6 kl.), darbo krūvis – 0,33 et.
Platesnė informacija: https://sauletekiskl.lt/struktura-ir-kontaktai/laisvos-vietos
2024 m. rugpjūčio 1 d. Klaipėdos miesto savivaldybė skelbia konkursą Klaipėdos „Saulėtekio“ direktoriaus pareigoms eiti.
Pretendentų konkurso atrankos posėdžio data – 2024 m. lapkričio 19 d. Nacionalinėje švietimo agentūroje, skiriant pretendento į įstaigos vadovus kompetencijų vertinimo laiką, pirmenybė teikiama pretendentui, kuris jau yra pateikęs prašymą dalyvauti konkurse. Kompetencijoms vertinti pretendentas turi registruotis Nacionalinėje švietimo agentūroje per 10 darbo dienų nuo konkurso paskelbimo dienos, tai yra iki 2024 m. rugpjūčio 16 d. Išsamesnė informacija – pagrindiniame skelbime Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.klaipeda.lt , skiltyje Gyventojui/ Karjera/ Darbo skelbimai, nuoroda į pagrindinį konkurso skelbimą: https://www.klaipeda.lt/lt/-1/darbo-skelbimai/12442/.
Pasaulinė psichikos sveikatos diena
Universalus dizainas – mados reikalas?
Paroda „Puokštė Mokytojui“
Klaipėdos universiteto Botanikos sodas kasmet organizuoja tradicinę akciją „Puokštė Mokytojui!“. Renginys skirtas Tarptautinei mokytojų dienai paminėti. Šie metai buvo kupini muzikos, švenčiama jubiliejinė Dainų šventė, todėl puokščių kūrėjams buvo pasiūlyta į savo kompozicijas įpinti muzikinių akcentų.
Mūsų progimnazijos mokytojas subūrė bendrystės jausmas: K. Pocevičienė, V. Tamošauskienė, M. Petraitytė, J. Ivanauskaitė, V. Gargasienė, L. Pladienė prisidėjo prie bendro komandinio projekto. Mokytojoms netrūko idėjų, iš atsineštų gėlių buvo sukurta įspūdinga bendra kompozicija.
Uostamiesčio mokyklų sukurtomis puokštėmis galima pasigrožėti Botanikos sodo edukacinėse erdvėse. Kviečiame į parodą!
Anglų-pancūzų kalbų mokytoja Ramunė Klimienė
ESF projektas „Galimybių mokykla“
Mokykla jau įsigijo nemažai vadovėlių pagal atnaujintas Bendrojo ugdymo programas pradinių ir pagrindinių klasių mokiniams. Detalesnė informacija bus pateikta pasibaigus projektui.
Rudens kroso varžybos
Edukacinė išvyka „Susidraugauk su žuvimi“
Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai dalyvavo TŪM ilgalaikės veiklos „SUP turinčių mokinių profesinio orientavimo ir ugdymo karjerai veiklų programos parengimas ir vykdymas“ inicijuotoje edukacinėje išvykoje „Susidraugauk su žuvimi“. Vaikai vyko į Šilutės profesinio mokymo įstaigą, kur įkurtas Žuvininkystės sektorinio praktinio mokymo centras. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su auginamomis žuvimis, galėjo net jas paliesti ir apžiūrėti. Organizuotos ir varžybos. Varžėsi net 6 komandos. Mūsų mokyklos komanda surinko 85 balus ir iškovojo I vietą!
Visą kelionę mokinius lydėjo smagi nuotaika, buvo linksma ir įdomu!
Karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė
Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra
Vilkyčių parke
Mūsų progimnazijos mokiniai, įgyvendindami TŪM ilgalaikės veiklos „SUP turinčių mokinių profesinio orientavimo ir ugdymo karjerai veiklų programos parengimas ir vykdymas“ projektą, neapsiriboja mokykline aplinka. Mokiniai lankėsi Klaipėdos apskrityje esančiame Vilkyčių parke. Vaikai susipažino su Baltų vienybės skulptūromis, apžiūrėjo Gyvybės medžio simbolius, kurie byloja apie lietuvių glaudų ryšį su gamta, jų pasaulėvaizdį bei tikėjimą.
Edukacinė išvyka praplėtė mokinių akiratį, paskatino siekti bendrystės.
Karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė
Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra
Tiriame vietovardžius
Šeštoje klasėje lietuvių kalbos pamokose buvo tyrinėjami vardai ir vietovardžiai. Mokiniai susipažino su kalbotyros pradmenimis, išsiaiškino, iš kokių kalbų yra kilę vardai, ką jie reiškia, domėjosi savo vardo istorija, kokie vardai yra lietuviški.
Pamokoje „Lietuvos vietovardžiai“ šeštokai, pasiskirstę grupelėmis, iš įvairių šaltinių rinko medžiagą apie Lietuvos miestų pavadinimus. Vietovardžiai, vardai, anot K. Būgos, yra neišsenkantis šaltinis mokslams, tiriantiems lietuvių kalbą, lietuvių tautos praeitį ir kultūrą. Mokiniai įsitikino, kad dalis miestų pavadinimų kilo iš vandenvardžių (Šventoji, Panevėžys, Paneriai ir kt.), nemažai miestų pavadinimų yra asmenvardinės kilmės (Ignalina, Rokiškis, Jonava, Joniškis ir kt.). Visus pralinksmino juokingi vietovardžiai: Kopūstai, Plikiai, Petruškos ir kt.
Pamokose buvo ugdomos pažinimo, skaitmeninė, kūrybiškumo kompetencijos. Šeštokai savo darbus iliustravo, tyrinėjimus pristatė bendraamžiams. Mokiniai įsitikino, kad vietovardžiai yra didžiulės vertės medžiaga kalbotyrai.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nijolė Žukienė