Skip to content
2024 07 04

Laisvos darbo vietos 2024–2025 m. m.

Darbo skelbimas anglų kalbos, etikos mokytojų, specialiojo pedagogo ir logopedo pareigoms užimti.

 

Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazija skelbia atranką mokytojų pareigoms (pareigybės lygis A2) užimti nuo 2024 m. rugsėjo 1 d.:

Anglų kalbos, darbo krūvis – 0,5 etato;

Etikos, darbo krūvis – 0,5 etato;

Specialiojo pedagogo, darbo krūvis – 1 etatas;

Logopedo, darbo krūvis – 1 etatas.

Platesnė informacija: https://sauletekiskl.lt/struktura-ir-kontaktai/laisvos-vietos 

2024 05 16

Būsimų pirmokų, penktokų tėvų dėmesiui!

Nuo gegužės 17 d. prasidės dokumentų pateikimas pagal elektroninį suformuluotus prašymus. Dokumentai priimami iš mokinių tėvų, rūpintojų/globėjų nuo gegužės 20 d. iki gegužės 27 d. Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos raštinėje nuo 9.00 iki 16.00 val. 

Priėmimui būtini dokumentai:

  1. Prašymai mokytis (bus pasirašomi vietoje);
  2. Priimtų mokytis asmenų tapatybę patvirtinantys dokumentai (jų kopijos). Nesant galimybės pateikti dokumentų kopijų, originalo kopijos bus tvirtinamos vietoje;
  3. Specialiuosius ugdymosi poreikius įrodantys dokumentai (jų kopijos) teisės aktų nustatyta tvarka;
  4. Skaitmeninė nuotrauka;
  5. Preliminarus prašymas dėl pailgintos dienos grupės poreikio;
  6. Būtina apsispręsti dėl dorinio ugdymo dalyko: etikos ar tikybos.

Būsimų pirmokų tėvų susirinkimas numatomas birželio 5 d., 17 val., „Saulėtekio“ progimnazijos aktų salėje.

2023 05 22

Mokyklinė uniforma

Klaipėdos ,,Saulėtekio” progimnazijoje mokiniai dėvi mokyklinę uniformą. Mokyklinė uniforma – mokinių vienybės, pasididžiavimo,  pagarbos mokyklai ir jos tradicijoms simbolis. 

 

Mokyklines uniformas galima užsisakyti UAB ,,TOMETA”. 

Adresas:  Rumpiškės 2, parduotuvė „Uniformos“, Klaipėda

tel. nr. 8 46 3119708 618 14158www.uniformos.lt

2024 06 28

Mokyklai – 140 metų!

Visą pusmetį progimnazijoje vyko mokyklos jubiliejui skirti renginiai: mokiniai dalyvavo viktorinose, įvairiuose konkursuose, parodose ir popietėse. Ryškiausias ir labiausiai įsimintinas akcentas – gegužės 30 dienos  renginys, skirtas mokyklos 140-osioms metinėms paminėti. Į šventę atvyko nemažai garbių svečių, buvę mokyklos mokytojai.

Progimnazijos mokiniai susirinkusiems padovanojo linksmą ir nuotaikingą koncertą. Mokyklos direktorė Daiva Vilkė pasidalijo ateities lūkesčiais, pasidžiaugė progimnazijoje įgyvendinamais projektais, mokyklos darbuotojams įteikė padėkos raštus. Sveikinimo žodį tarė ir šventės svečiai.

Po koncerto buvę mokyklos pedagogai dalijosi prisiminimais. Dar ilgai netilo kalbos, juokas. Geru žodžiu paminėti buvę mokyklos direktoriai, ilgamečiai darbuotojai, pasidžiaugta išgražėjusia mokykla, jaukiomis erdvėmis ir klasėmis. Romantišką nuotaiką padėjo kurti muzikos mokytojas E. Venskus – skambėjo dainuojamoji poezija. Apie renginį sulaukta gražių atsiliepimų.

Smagu, kad 140-ąsias metines švenčianti mokykla drąsiai žengia į naują etapą. Progimnazija įgyvendina „Tūkstantmečio mokyklų“ programą ir yra pasiruošusi pokyčiams.

Šventės organizatoriai

2024 06 26

Šeštokų edukacinės kelionės

Mokslų metų pabaigoje 6a ir 6c klasių mokiniai dalyvavo bendrose edukacinėse išvykose. Gegužės 30 d. lankėsi Pilies muziejuje, kuriame esančios ekspozicijos pasakoja apie Klaipėdos pilies ir miesto raidą nuo XIII a. iki XX a. Vaikai ne tik susipažino su eksponatais, bet ir žiūrėjo virtualioje projekcijoje demonstruojamą filmą apie senąją  Klaipėdą.

Birželio 13 d. mokiniai lankėsi Kalvystės ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejuose, Etnokultūros centre. Vaikai susipažino su kalvio įrankiais: dumplėmis, žaizdra, apžiūrėjo uostamiesčiui būdingas kaltines vėtrunges, papuošalus ir geležinius kryžius. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje mokiniai pagilino žinias apie Klaipėdos krašto priešistorę, kuršių ir skalvių genčių gyvenimo ir laidojimo papročius, lietuvininkų tradicinę kultūrą. Klaipėdos etnokultūros centro kiemelyje, Audimo galerijoje, bendravo su staklėmis audžiančia ir audimo amatą demonstruojančia audėja, sužinojo, kokios yra specifinės Mažosios Lietuvos kraštui būdingos aprangos ir rašto detalės.

Birželio 20 d. šeštokai vyko į Kauną: lankėsi IX forte, Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Visus sužavėjo Tado Ivanausko zoologijos muziejus, kuriame vaikai ne tik klausėsi paskaitos, bet ir atliko praktines užduotis. Ypač smagu buvo Kauno zoologijos sode, kuriame buvo galima iš arčiau apžiūrėti egzotinius gyvūnus.

Edukacinės kelionės – ne tik pramoga, bet ir galimybė plėsti akiratį, gilinti įgytas žinias. Šeštokai išvykose smagiai ir turiningai praleido laiką, susirado naujų draugų.

Auklėtojos Raimonda Kubilienė ir Severija Bakšinskė

2024 06 21

Integruotas projektas „Fantastikos žanras“

Integruoto lietuvių kalbos ir dailės projekto „Fantastikos žanras“ tikslas – ugdyti mokinių kūrybiškumo kompetencijas ir gebėjimą tirti. 7a klasės mokiniai, susipažinę su teorine medžiaga apie fantastikos žanrą, kūrė nedidelės apimties prozos kūrinius. Septintokai vaizdavo ateities pasaulį, kuriame žmogui talkina robotai ir mašinos, nėra jokių rūpesčių. Tačiau tokiame pasaulyje ne visi veikėjai yra laimingi.

Dailės pamokose 5-7 klasių mokiniai piešė kūrinių iliustracijas.

Projekto koordinatorės – mokytojos Nijolė Žukienė ir Agnė Čepulytė.

Smagu, kad mūsų progimnazijoje mokosi nemažai talentingų mokinių!

Kviečiame skaityti:

Projektas „Fantastikos žanras“

Mokytoja Nijolė Žukienė

2024 06 19

Edukacija „Pagalvių mūšis”

Mūsų progimnazijos pirmokai, trečiokai ir 4b klasės mokiniai birželio 6-7 dienomis dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pagalvių mūšis“. Edukaciją vedė  Eglė Žakaitytė-Venckūnienė, Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento vyriausioji specialistė. Pradinukai buvo supažindinami su mokesčių sistema, profesijomis, žiūrėjo filmuką, kaip zuikiai moka mokesčius. Linksmiausia užsiėmimo dalis – žaidimas kieme su pagalvėmis (pagalvės buvo mokinių pinigai). Žaisdami mokiniai įgijo nemažai žinių.

Karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė

2024 06 18

Projektas-paroda „Saulė, jūra, smėlis ir baltasis švyturys“

Birželio 12 dieną Klaipėdos m. savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo skyriaus kiemelyje buvo pristatytas Klaipėdos miesto dailės mokytojų metodinio būrelio projektas „Saulė, jūra, smėlis ir baltasis švyturys”, skirtas Švyturių metams. Mokiniai iš vienuolikos Klaipėdos m. švietimo įstaigų ištapė 23 bibliotekos pastato, kuris iškilo XIX a. pradžioje, senuosius langus.

Mūsų progimnazijos mokinės Milda Budginaitė (5a kl.), Lilija Norgėlaitė (8a kl.), Ema Norkutė (8a kl.), Edilija Prišmantaitė (8a kl.), Rugilė Vaškytė (8a kl.) nutapė 3 langus. Mokinėms buvo įdomu išbandyti tapybą stiklo dažais. Senieji langai buvo prikelti antram gyvenimui, jie papuošė Jaunimo bibliotekos kiemelį.

Mokinėms ir jas ruošusiai dailės mokytojai įteikti padėkos raštai ir dovanėlės.

Kviečiame visus apsilankyti parodoje – pamatysite nuostabaus grožio langus!

Dailės mokytoja Agnė Čepulytė

 

2024 06 18

Iniciatyva „Pamiršk kuprinę, pasiimk garpuodį!“

Mokinių tarybos iniciatyva birželio 7 diena mokykloje buvo paskelbta  diena be kuprinių. Mokiniai sugalvojo šūkį – „Pamiršk kurpinę, pasiimk garpuodį!“, sukūrė plakatus, kurie ragino mokinius ir visus mokyklos bendruomenės narius pamiršti įprastus jiems daiktų nešiojimo būdus, kvietė į progimnaziją ateiti knygas įsidėjus į stalčių, garpuodį, pintinę ar žvejybinį tinklą.

8a klasės mokinė Solveiga Šiberkštytė, kuri kuprinę iškeitė į antikvarinį lagaminą, apklausė mokinius, ką jie mano apie mokinių tarybos iniciatyvą. Daugumos respondentų nuomone, tokių dienų galėtų būti daugiau. Paklausus, ar kitais metais tęs šią tradiciją, visi atsakė teigiamai.

Šiemet mokiniai pasižymėjo originalumu. Mokykloje galima buvo pamatyti mokinių ne tik su maišeliais, lagaminais, šaltkrepšiais, pintinėmis, bet ir su motociklininko šalmu (jį atsinešė 7a klasės mokinė Pija Kuskytė). Netikėtas ir Ažuolo (8b kl.) sprendimas – mokinys į mokyklą atkeliavo su „Bolt“ krepšiu. Adamas iš 6b klasės atsinešė „Broko raketą“ – kartoninę dėžę, Greta (6c kl.) atsitempė tėčio įrankių dėžę, jos klasės draugė Amelija – smuiko dėklą. Mokykloje buvo galima sutikti daug vaikų, kurie atsinešė pagalves, prikimštas knygų. Ema (8a kl.) knygas sudėjo į batų dėžę, Styvas (8a kl.) – į kibirą, Vilius (8b kl.) atsinešė ant pagalio užmautą maišą. Viena iš įspūdingiausių kuprinės alternatyvų – mikrobangų krosnelė, kurią atsinešė Dainius (8a kl.).

Diena buvo pilna atradimų. Pasirodo, kuprinę gali pakeisti labai daug aplink mus esančių daiktų, reikia tik išradingumo!

Mokinių tarybos koordinatorė Agnė Čepulytė

2024 06 18

LMS renginys „Prasidėjo vasara, o ką dabar?”

Birželio 17 d. mokinių tarybos nariai iš 7a, 8a ir 8b klasių dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) renginyje, kuris vyko „Studlende“, Klaipėdos universiteto auditorijoje „Aula Magna“.

Renginio pradžioje skambėjo LMS himnas. Mokiniai klausėsi pranešimų: „Savirealizacijos galimybės AUK centre”, „Banglenčių sportas”, „Išlaisvink savo antreprenerystės potencialą”, „Svanorystė 101”. Vedėjai  Samanta ir Dovydas iš Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas” papasakojo, kodėl verta savanoriauti, kokių galimybių suteikia savanorystė. Mokiniams, kurie atidžiai klausėsi ir teisingai atsakinėjo į klausimus, pranešėjai dalino prizus (rašiklius, raktų pakabukus ir kt). Vaikai galėjo dalyvauti ir „Bingo žaidime“, atlikti užduotis ir gauti papildomų prizų.

Mokiniai džiaugėsi, kad renginys buvo įdomus ir informatyvus, dabar jau aiškiau, ką galima per vasarą nuveikti.

Mokinių tarybos koordinatorė Agnė Čepulytė

 

2024 06 17

Mokomės gamtoje ir iš gamtos

Paskutinę mokslo metų savaitę 2b klasės mokiniai mokėsi kitaip: pamokos vyko ne klasėje, o gamtoje ir muziejuose. Antrokai įtvirtino žinias, demonstravo savo gebėjimus, sumanumą, kūrybiškumą, atliko įvairias projektines – patyrimines veiklas Malūno tvenkinio teritorijoje, Melnragėje prie jūros, gintaro muziejuje „Amber Queen“, laive plaukdami į Juodkrantę.

Malūno tvenkinio teritorijoje mokiniai mokėsi atpažinti pakrantėje žaliuojančias nendres, švendrus, ajerus, viksvas, vandenyje augančias lūgnes, papliauškas, plūdenas. Stebėjo tvenkinyje plaukiančias didžiąsias antis, laukius, gulbes. Savo stebėjimus fiksavo užrašuose.

Pajūryje antrokai gamino saulės laikrodį, mokėsi nustatyti pasaulio kryptis, atliko orientacines užduotis, kūrė kolektyvinį pasakojimą apie jūrą, statė smėlio pilis.

Gintaro muziejuje mokiniai klausėsi gintaro atsiradimo istorijos, susipažino su gintaro rūšimis bei gavybos būdais, apžiūrėjo originalią ir išskirtinę gintaro ekspoziciją.

Plaukdami laivu į Juodkrantę, vaikai ne tik grožėjosi Kuršių mariomis, bet ir susipažino su laivavedžio profesija. Juodkrantėje aplankė skulptūrų parką, išbandė dendrologinį taką.

2b klasės mokytoja Ramutė Bytautė

2024 06 17

KU STEAM centro laboratorijose

Birželio 6 dieną 2b klasės mokiniai KU STEAM centro laboratorijose praktiškai išbandė net dvi įdomias veiklas: programavo judantį robotą ir augino druskos bei sodos kristalus. Antrokams talkino KU STEAM centro moksliniai darbuotojai.

 

2b klasės mokytoja Ramutė Bytautė

2024 06 14

Sveikiname!

Džiaugiamės mokinių geru pasirodymu tarptautiniame edukaciniame konkurse „Olympis 2024 – Pavasario sesija“:

Lietuvių kalbos rezultatai:

Domantas Šimkaitis, 6a kl., – I laipsnio diplomas

Dominykas Vičius, 6a kl., – II laipsnio diplomas

Gintarė Norvaišaitė, 6a kl., – III laipsnio diplomas

Mykolas Butkus, 8a kl., – III laipsnio diplomas

Anglų kalbos rezultatai:

Domantas Šimkaitis, 6a kl., – I laipsnio diplomas

Dominykas Vičius, 6a kl., – I laipsnio diplomas

Amelija Viličkaitė, 6c kl., – I laipsnio diplomas

Edilija Prišmantaitė, 8a kl., – I laipsnio diplomas

Mykolas Butkus, 8a kl., – I laipsnio diplomas

Matematikos konkurso rezultatai:

Gintaras Gedraitis, 6a kl., – I laipsnio diplomas

Mykolas Butkus, 8a kl., – I laipsnio diplomas

Domantas Šimkaitis, 6a kl., – II laipsnio diplomas

Dominykas Vičius, 6a kl., – III laipsnio diplomas

Istorijos konkurso rezultatai:

Edilija Prišmantaitė, 8a kl., – III laipsnio diplomas

Biologijos konkurso rezultatai:

Amelija Viličkaitė, 6c kl., – III laipsnio diplomas

Geografijos konkurso rezultatai:

Domantas Šimkaitis, 6a kl., – II laipsnio diplomas

Mykolas Butkus, 8a kl., – II laipsnio diplomas

Edilija Prišmantaitė, 8a kl., – III laipsnio diplomas

Fizikos konkurso rezultatai:

Mykolas Butkus, 8a kl., – I laipsnio diplomas

Edilija Prišmantaitė, 8a kl., – III laipsnio diplomas

Chemijos konkurso rezultatai:

Mykolas Butkus, 8a kl., – II laipsnio diplomas

Informacinių technologijų konkurso rezultatai:

Amelija Viličkaitė, 6c kl., – III laipsnio diplomas

Organizatoriai

 

2024 06 14

Šeimos šventė

Birželio 6 dieną 6a klasės mokiniai pakvietė savo tėvelius į Šeimos šventę. Vaikai patys sugalvojo programą: vieni grojo, kiti vaidino, treti dalijosi patarimais. Visiems susirinkusiems labiausiai patiko mokinių sukurtas filmukas „10 dalykų, kurių neturėtų daryti tėvai“. Šeštokai organizavo viktoriną, kurioje dalyvavo visi šeimos nariai, aktyvūs buvo net patys mažiausieji. Programos pabaigoje visi drauge dainavo Mikalojaus Noviko dainą „Gera“, vaišinosi atsineštomis vaišėmis.

Vakaras buvo smagus, jaukus ir šiltas.

Klasės auklėtoja Raimonda Kubilienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku