Skip to content
2018 06 14

Žygis pėsčiomis į Olando kepurę

5-8 klasių mokiniai ir mokytojai leidosi į patyriminį žygį pėsčiomis. Edukacija buvo suplanuota pajūrio regioniniu parku, kurio gamta sužavėjo kiekvieną. Aplankytas unikalus moreninis gūbrys, vadinamas Olandų kepure.

Dėkojame visiems žygio dalyviams. Žygiai  ne tik suteikia naujų  žinių, bet ir  vienija bei stiprina bendruomenę.

Administracija

2018 06 13

PRIIMTŲ MOKINIŲ SĄRAŠAI

Skelbiami į 1–5 klases priimtų mokinių sąrašai.

5 klasės sąrašas

1 klasių sąrašas

2018 06 11

Stovyklautojų pramogos

Stovyklos „Pajusk, pažink, išmėgink“ dalyviai lankėsi Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Jaunimo skyriuje. Čia mokiniai sužinojo, kaip veikia 3D spausdintuvas, kaip išgauti įvairias figūras: papuošalus, suvenyrus ir net architektūrinius maketus. Bibliotekos darbuotojos paaiškino apie dronų pritaikymo galimybes, pamokė ir leido kiekvienam vaikui pačiam valdyti droną. Taip pat vaikai susipažino su išmaniaisiais akiniais, kurių pagalba galėjo vaikščioti virtualioje erdvėje. Stovyklautojai patyrė daugybę įspūdžių.

                                      Organizatoriai

2018 06 11

Išvyka į Kuršių neriją

2a ir 3a klasės mokiniai mokslo metus užbaigė smagia išvyka į Kuršių neriją. Pamokų metu mokiniai skaitė padavimus apie Neringą, jos vyrą Naglį, apie Neringos atsiradimą. Susipažino su senųjų kuršių gyvenimo būdu. Išvykos metu vaikai galėjo realybėje pamatyti tai, apie ką skaitė vadovėlyje. Buvo puiki galimybė įtvirtinti  ir pagilinti savo žinias.

Mokytojos B. Rauktienė, D. Endriukaitienė

2018 06 11

Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė

Birželio 9-10 d. Klaipėdoje vyko Lietuvos vakarų krašto dainų šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Šventėje skambėjo ne tik dainos. Į didžiulį būrį šokėjų, atvykusių iš visos Lietuvos, įsiliejo ir mūsų mokyklos šokių grupės „Saulėtekis“ mergaitės.

Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė sušildė daugybės jos pasižiūrėti susirinkusių klaipėdiečių širdis.

 Vadovė Ligita Pladienė

2018 06 01

Pirmoji stovyklavimo diena sutapo su Vaikų gynimo diena. Stovyklautojai lankėsi specialiai šiai dienai skirtame koncerte, kuris vyko Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro vidiniame kiemelyje. Čia koncertavo orkestrantų ansamblis iš Džiazinio meno raiškos studijos „Junior City Jazz“ ir S. Šimkaus konservatorijos džiazinio dainavimo skyriaus.  Skambėjo visiems puikiai žinomi  kūriniai: .„My favourite things“, „My funny valentine“, „Route 66“.

2018 05 28

Mokyklos kiemelyje vyko jau tradicija tapusi akcija „Vitaminai iš pievų“, kurios metu 6 klasės mokiniai pristatė žaliuosius kokteilius, jų gamybos technologiją bei naudą organizmui. Mokiniai ir mokytojai  noriai ragavo visus jaunųjų sveikatos puoselėtojų pagamintus kokteilius, įvertino jų skonį. Žaliųjų kokteilių pertraukėlės tikslas – susiburti jaunajai kartai ir išbandyti neištirtus žolėsių lobynus bei smagiai praleisti laiką.

Technologijų mokytoja N. Blyskienė

2018 05 28

Abėcėlės šventė

Gegužės 24 d. mokykloje vyko pačių mažiausių pradinukų – pirmokų – Abėcėlės šventė. Vaikai deklamavo eilėraštukus,  dainavo, šoko. Šventės pabaigoje pirmokai gavo Abėcėlės pažymėjimus, liudijančius, kad visi puikiai pažįsta raides ir moka skaityti.
                                                                                                             Pirmokų mokytojos
2018 05 28

Gegužės 24 d.  Klaipėdos universiteto Aula Magna konferencijų salėje vyko Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5–8  klasių mokinių konferencija  „Kalba gimtoji lūposna įdėta“ (J. Degutytė), skirta atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Konferencijos tikslas – skatinti mokinius domėtis gimtąja kalba, literatūra, etnokultūra.  Mūsų mokyklai atstovavo 6a klasės mokinė Giedrė Baltutytė (ruošė mokytoja B. Imbrasienė) ir 7a klasės mokinė Gabrielė Pipiraitė (ruošė mokytoja N. Žukienė).

2018 05 25

Pradinukų laimėjimai

Džiaugiamės pradinių klasių mokinių pasiekimais! Sveikiname 2 a klasės mokinį Alaną Rilskį, miesto pasakininkų konkurso „Ir vieną kartą…” nugalėtoją, 2 a klasės mokinę Solveigą Šiberkštytę,  miesto meninio skaitymo konkurso „Gražiausi žodžiai Lietuvai” 3 vietos laimėtoją!

             Antros klasės mokinių pasaulio pažinimo mokyklinės olimpiados nugalėtojai:

I vieta – Solveiga Šiberkštytė, 2 a klasė

I vieta – Armandas Kėdavičius, 2 a klasė

II vieta – Mantas Vainutis, 2 a klasė

III vieta – Dainius Vanagas, 2 a klasė

Klaipėdos miesto 1- 4 klasių mokinių diktanto – konkurso ,,Raštingiausias mokinys 2018″ nugalėtojai:

II  vieta –  Milda Kaluzevičiūtė, 4a klasė

III vieta –  Solveiga Šiberkštytė, 2a klasė

III vieta –  Eva Osipavičiūtė, 1a klasė

Linkime sėkmės ir kitais mokslo metais!

Administracija

2018 05 23

Kūryba augina sparnus

 Plasnojant Lietuvoje Poezijos paukštei, Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos literatai nutarė pakviesti į mokyklą kuriančius 5-8 klasių mokinius. Į popietę „Kūryba augina sparnus“ atvyko Gedminų, Liudviko Stulpino progimnazijų jaunieji kūrėjai, metafizikos mokslų daktaras ir poetas Vilimantas Zablockis.

         Pristatyti savo kūrybą kitiems – iššūkis ir garsiems poetams, rašytojams. Neslėpdami jaudulio, mokiniai skaitė savo eilėraščius, miniatiūras, ištraukas iš epistolinių rašinių. Pirmiausia savo kūrybą pristatė „Saulėtekio“ progimnazijos literatai. Septintokas Matas Vasiliauskas perskaitė novelę „Susitikimas miške“, kurioje aprašomi pokario laikai, kada partizanai kovojo už Lietuvos laisvę.

        Popietėje skambėjo eilėraščiai, kurie parašyti ir rimuojant, ir nesilaikant rimo, kai poezija virsta proza, o proza- poezija. Jaunieji literatai paskaitė trioletų, impresijų, kurias sukelia balta spalva, artėjantis vakaras, gamtos grožis. 7a klasės mokinys Hermanas Klova sakė, kad dažnai nepastebime nuostabiausių dalykų, reikia mokėti tik stabtelėti ir pasigrožėti. Klausytojai negailėjo plojimų ir Gedminų, Liudviko Stulpino progimnazijų literatams, atskleidusiems savo sielos gelmes.

       Jaunųjų kūrėjų darbais pasidžiaugė ir savo kūrybos eilėraščius skaitė poetas Vilimantas Zablockis. Garbingas svečias kalbėjo apie šviesą, kuri sklinda nuo kuriančio žmogaus. Poetas renginio organizatoriams padovanojo eilėraščių knygelę „Žemiečiai“. Eilėraščių rinkinys įteiktas ir perspektyviam literatui – 7a klasės mokiniui Matui Vasiliauskui.

      Popietėje skambėjo „Saulėtekio“ progimnazijos mokinių atliekama dainuojamoji poezija, kuri padėjo pajusti visiems susirinkusiems ypatingą aurą.

         Tikimės, kad renginys „Kūryba augina sparnus“ taps gražia mokyklos tradicija.

Mokyklos literatai

2018 05 23

Ekspedicija į praeitį  

7a klasės mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojo L. Rameikos ir klasės auklėtojos E. Gudaitienės, dalyvavo ekspedicijoje – tyrinėjo Žardės piliakalnį. Mokiniai apžiūrėjo II-XI a. Bandužių kapinyną, sužinojo, kad archeologinių kasinėjimų metu rasti daiktai dabar  saugomi muziejuose. Mokiniai apžiūrėjo ir prieš dvejus metus tyrinėtą kuršių gyvenvietės vietą, kopė į Žardės piliakalnį, lankėsi senosiose Žardės kapinaitėse, kur išlikę tik 6 kapai, du iš jų žinomi – M. Pėteraičio ir Budinų šeimos. Septintokai klausėsi pasakojimo apie vietinių lietuvininkų Budinų gyvenimą ir jų likimus. Šiais laikais, deja, išliko tik Budinų sodybos pamatai.

    Ekspedicijos metu mokiniai turėjo progos geriau susipažinti su pietine miesto dalimi, ne visi vaikai žinojo, kad Klaipėdos pakraštyje teka Smiltelės upės, nuo kurios krantų matosi dar vienas piliakalnis.