Skip to content
2020 10 20

Kūrybiško mokymosi projektas ,,Tyrinėjimo menas”

Šių metų spalio 15 dieną Progimnazijos administracijos atstovai ir du mokytojai dalyvavo kūrybiško mokymosi projekte „Tyrinėjimo menas“. Projektą įgyvendina Britų taryba ir asociacija „Kūrybinės jungtys“, bendradarbiaujama su Ugdymo plėtotės centru. Projektas yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos, vykdomos visose trijose Baltijos šalyse, dalis, jo tikslas – atskleisti, tyrinėti ir ugdyti XXI a. mokinių gebėjimus bendrojo ugdymo procese. Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazija mokyklos kūrybiško mokymosi projektą įgyvendins nuo 2020 m. spalio iki 2021 m. kovo mėnesio.Veiklos koordinatorė ir iniciatorė – Sandrija Donskienė.

 Projektas padeda ugdyti svarbiausias XXI a. gebėjimus: kritiškai, savarankiškai mąstyti ir spręsti problemas, bendradarbiauti įvairiose komandose ir veiksmingai bendrauti su skirtingais žmonėmis, ugdo kūrybiškumą ir vaizduotę, skatina lyderystę, iniciatyvumą ir asmeninį augimą. Mūsų mokyklos mokytojų ir mokinių laukia įdomūs iššūkiai. Turime unikalią galimybę dirbti kartu su kuriančiais praktikais: vienas praktikas dirbs su 6b klase, kitas praktikas gilinsis į darbą su mokytojų bendruomene ,,Mokytojų klube”. Kiekvienas praktikas kartu su mokyklos bendruomene sieks pokyčių. Projekto etapai: planavimas, įgyvendinimas, vertinimas.

Mokinių komandai vadovaus Dovilė Urbanavičienė („Miško mokyklos“ įkūrėja, darnaus vystymo magistrė, tarptautinių švietimo projektų koordinatorė) ir mūsų mokyklos matematikos mokytoja Sigita Medingienė. „Mokytojų klubo“ veiklą koordinuos Vida Narveišytė (teatro režisierė, projektų vadovė, šeimos teatro „Lino lėlės“ direktorė, Lietuvos Jūrų muziejaus edukacijos ir lankytojų skyriaus vyresnioji specialistė) bei mūsų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, dailės mokytoja Sandrija Donskienė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Viktorija Rutavičienė

2020 10 20

Tarptautinis projektas „Pasakų iššūkis 2020“

2a ir 1a klasės mokiniai dalyvauja tarptautiniame projekte „Pasakų iššūkis 2020“.

Sumanymo „Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai“ idėjos autorė ir programų vadovė, iniciatyvos „Pasakų iššūkis“ organizatorė Akvilė Sadauskienė dar vasaros pabaigoje pakvietė jungtis visus norinčius auginti ir augti su pasakomis į bendrą projektą. Projekto sumanytoja paminėjo, kad pasakos neturi nei amžiaus, nei tautų, nei kitokių ribų. Jos visos yra gyvybiškai reikalingos, ypač vaikams. Psichoterapeutas B. Bettelheimas išreiškė mintį apie tai, kad, netekę galimybės girdėti pasakų vaikystėje, vaikai paauglystėje gali patirti daug didelių vidinių sunkumų.

2a ir 1a klasės mokiniai jau nuo rugsėjo pradžios aktyviai įsitraukė į projektinę veiklą: susidomėję renka „mėlynuosius karoliukus“, t. y. skaito pasakų rinkinį „Mėlynieji karoliukai“. Perskaitytas pasakas vaikai aptaria, atsako į klausimus, atlieka įvairias užduotis. Ypač mokiniams patinka kurti pasakų iliustracijas, jas inscenizuoti.

Mokytoja Dalia Endriukaitienė

2020 10 19

„Mažoji laboratorija“

Prisimindami vasarą, būrelio „Mažoji laboratorija“ nariai nusprendė pažaisti su smėliu ir vandeniu. Mokiniai tyrinėjo smėlį, įvardijo jo savybes, lygino sauso ir šlapio smėlio struktūrą, statė pilis ir priėjo prie išvados, kad pilį lengviau pastatyti iš šlapio smėlio, nes jis nebyra.

Daug emocijų sukėlė veikla su hidrofobiniu smėliu, nes vaikai galėjo pastatyti pilį vandenyje.Mokiniai spėliojo, ar šis smėlis vandenyje sausas, ar šlapias.Pasitikrinę spėjimus, įsitikino, kad hidrofobinis smėlis vandenyje nesušlampa.

Atlikdami eksperimentus su smėliu, vaikai mokėsi spėti rezultatus, spręsti problemas, daryti išvadas.

Būrelio vadovė Birutė Rauktienė

 

2020 10 19

Projektas „Rudens taku“

1a klasės mokiniai – projekto „Rudens taku“ dalyviai. Visą savaitę pirmokai skyrė įvairioms veikloms: per lietuvių kalbos pamokas ieškojo raidžių, pasislėpusių rudeniniuose paveikslėliuose, rašė žodžius, per matematikos pamokas skaičiavo lapus,kaštonus, giles, pildė diagramas, pasaulio pažinimo pamokose kalbėjo apie Lietuvoje augančius medžius, pagilino žinias apie vaisius ir daržoves, dailės ir technologijų pamokoje gamino vaisių salotas.

Savaitės pabaigoje (penktadienį) vyko projekto pristatymas. Jame dalyvavo ir mokinių tėveliai. Mišrios tėvelių ir vaikų komandos rungtyniavo linksmose estafetėse, kūrė mandalas iš rudens gėrybių.

Projektinė savaitė prabėgo labai greitai, buvo smagi ir kūrybinga.

Mokytoja Birutė Rauktienė

 

2020 10 09

KURIAME TRIOLETĄ

7a klasės mokiniai dalyvavo kūrybiniame konkurse – kūrė trioletus. Trioletas – aštuonių eilučių posmas, kur pirma eilutė būtinai sutampa su ketvirta ir septinta, o antra – su aštunta. Trioletus rašė mūsų klasikai (K. Binkis, V. Mačernis).

Septintokų kurtuose trioletuose išsakomas laimės, džiaugsmo ilgesys, svajonės (Joanos Norvilaitės, Liepos Šilgalytės aštuoneiliai), nemažai mokinių filosofavo apie laiko tėkmę (Anis Kasparaitis, Gustė Dreižaitė, Deimantė Ramonaitė), įdomus Svajūno Jablonskio darbas. Konkurso laureatais tapo Milda Kaluzevičiūtė, Gustė Dreižaitė, Joana Norvilaitė.

Gustė Dreižaitė

LAIKAS

Ratu ir ratu

Vis sukasi laikas.

Nepaiso sunkumų, kliūčių.

Ratu ir ratu.

Jis pasiglemžia atsiminimus

Į niekad negrįžtantį rūką.

Ratu ir ratu

Vis sukasi laikas.

Lietuvių kalbos mokytoja N. Žukienė

2020 09 28

 Dviračių turizmo varžybos ,,Gintarinės kopos – 2020″

             Mieste vyko Judriajai savaitei ir Pasaulinei turizmo dienai skirtos Klaipėdos miesto moksleivių dviračių turizmo varžybos ,,Gintarinės kopos – 2020″. Mūsų mokyklos mokiniai varžėsi trijose rungtyse. Orientavimosi sprinto varžybose mūsų komandos laimėjo II ir III vietas. II vietos nugalėtojai – Faustas Žadeikis, Nojus Šarpnickas, Deimantė Drungilaitė, Gabija Jankutė, III vietą iškovojo Gedvilė Dvarionaitė, Evelina Šiaulytė, Emilija Šiaulytė, Ema Šereikaitė. Figūrinio vairavimo rungtyje I vietą laimėjo Gabija Jankutė, II vietą – Skaistė Dvarionaitė, III vietą – Evelina Šiaulytė. Greičio važiavimo rungtyje I vietą iškovojo Rūta Jetulevičiūtė, II vietą – Gabija Jankutė. Berniukų tarpe greičiausias buvo ir I vietą laimėjo Faustas Žadeikis, III vietą – Vytautas Vaškys.

       Džiaugiamės mokinių sėkme!

Kūno kultūros mokytoja Vaidilutė Liačienė

2020 09 23

EUROPOS KALBŲ MEDIS

Kasmet rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje švenčiama Europos kalbų diena. Tikslas – paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms.

Mūsų mokykloje mokiniai mokosi lietuvių, anglų, rusų, prancūzų kalbų. Yra mokinių, kurie laisvai kalba ispaniškai, lenkiškai. Šiais mokslo metais nutarta Europos kalbų dieną paminėti sukuriant instaliaciją – erdvinį kūrinį – Europos kalbų medį. Mokiniai ant popierinių klevo lapų įvairiomis kalbomis užrašė pasirinktus prasmingus žodžius ir jais papuošė stilizuotą medį.

Instaliacijos sumanytojos – kalbų mokytojos.

Kalbų metodinės grupės pirmininkė N. Žukienė

2020 09 03

Rugsėjo pirmosios šventės akimirkos

2020 08 31

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pateikia apibendrintą vizualiai pateiktą informaciją apie rekomendacijas ir reikalavimus švietimo įstaigoms dėl Covid-19 prevencijos.

2020 08 27

Laikas pasirūpinti Pradinuko bilietu

Nuo rugsėjo 1–osios Klaipėdos pradinių klasių moksleiviai vėl gali naudotis Pradinuko bilietu.

Pernai miesto taryba Klaipėdos mieste esančių mokyklų 1–4 klasių mokiniams savivaldybės biudžeto sąskaita nustatė itin lengvatinį 9 mėnesių vardinio bilieto, galiojančio tik darbo dienomis, tarifą su 94 proc. dydžio nuolaida – 10,00 Eur.

Toks pirmosios tarifų zonos bilietas galioja nuo rugsėjo 1 d. iki gegužės 31 d.

Suprantama, dabar niekas negali pasakyti, koks bus ugdymo įstaigų darbo režimas ateinančiais mokslo metais, kiek dažnai mūsų pradinukams prireiks naudotis viešuoju transportu. Tačiau – Pradinuko bilietas kainuoja mažiau nei trys atskiri terminuotieji mėnesio moksleivio bilietai, taigi šeima sutaupys net ir tokiu ateju, jeigu įprastas mokyklinis režimas tuos tris mėnesius ir tetruks.

Patartume šį, kaip ir kitus bilietus, pirkti internetu. Perkant Pradinuko bilietą kortelėje privalo būti nustatyta lengvatinė grupė “Pradinuko bilietas”. Suprantama, šį bilietą galima pildyti ir į elektroninį mokinio pažymėjimą.

Praėjusiais mokslo metais Pradinuko bilieto populiarumas viršijo lūkesčius. Planavome tik 1948–ius tokius mūsų keleivius, o tikrovėje turėjome 2435. Tėvai, palyginę išlaidas, Pradinuko bilietą pirko net ir 2020–ųjų pradžioje.

2020 08 27

Informacija dėl Mokslo ir žinių dienos

Mieli mokiniai, tėveliai, mokytojai,

informuojame, kad atsižvelgdami į COVID-19 ligos epidemiologinę situaciją Rugsėjo 1-osios šventę planuojame organizuoti atskirais srautais. 

10.00 val. – 1 klasių mokiniai  renkasi Progimnazijos kieme prie pagrindinio įėjimo. Pirmokėlius pasitiks mokytojas ir pakvies juos į Pirmąją pamoką, kuri vyks  klasėje.

                        2-4 klasių mokinius mokytojai pasitiks mokyklos vidiniame  kiemelyje.  Pirmoji pamoka vyks klasėje.


11.00 val. – 5 klasių mokiniai renkasi Progimnazijos kieme prie pagrindinio įėjimo. Penktokus pasitiks klasės vadovas ir pakvies į Pirmąją pamoką. Pamoka vyks klasėje.

                     6-8 klasių mokinius klasių vadovai pasitiks vidiniame mokyklos kiemelyje. Pirmoji pamoka vyks klasėje.

Pastaba. Laikantis numatytų saugos priemonių ribojami mokinių kontaktai, privalu laikytis saugaus atstumo, todėl prašome į Rugsėjo 1-osios šventę atvykti burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis kaukėmis ir tiksliai nurodytu laiku.

 Į mokyklą bus įleidžiami tik 1 klasių mokinių tėveliai (vienas iš tėvų). 2-8 klasių mokinių tėvai į mokyklos patalpas nebus įleidžiami.  

Administracija

2020 08 06

Priešmokyklinukų ir pirmokų tėvelių dėmesiui!

Kviečiame teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo jūsų vaikams. Nuo šių mokslo metų teisę į nemokamus pietus turi visi priešmokyklinukai ir pirmokai, nepriklausomai nuo šeimos pajamų. Greičiausiai ir paprasčiausiai prašymą pateiksite elektroniniu būdu interneto svetainėje www.spis.lt.

Prašymus kviečiame teikti jau dabar – nelaukite paskutinės minutės!

Daugiau informacijos apie prašymų teikimą ir kitas paramos mokiniams rūšis rasite čia: https://www.klaipeda.lt/lt/naujienos/naujienos/7655/nemokamas-maitinimas-jauniausiems-mokiniams:518

 • Naujienų archyvas

  October 2020
  M T W T F S S
  « Sep    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031