Skip to content
2023 12 30

Informacija dėl mokinių priėmimo į Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas  2024–2025 mokslo metams

Prašymų mokytis  Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose 2024–2025 mokslo metais registravimas, kai prašymai pildomi per Mokinių priėmimo sistemą ar teikiami rašytiniai prašymai mokyklų vadovams tęsiant mokymąsi toje pačioje mokykloje, vykdomas nuo:
1. 2024 m. vasario 26 d. 10 val. – į 9 klases;
2. 2024 m. vasario 27 d. 10 val. – į 2–4, 6–8, 10–12 klases;
3. 2024 m. vasario 28 d. 10 val. – į 1 klases;
4. 2024 m. vasario 29 d. 10 val. – į 5 klases.

Visa su priėmimu į mokyklas susijusi informacija skelbiama Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje (https://svietimas.klaipeda.lt/ ).

2023 05 22

Mokyklinė uniforma

Klaipėdos ,,Saulėtekio” progimnazijoje mokiniai dėvi mokyklinę uniformą. Mokyklinė uniforma – mokinių vienybės, pasididžiavimo,  pagarbos mokyklai ir jos tradicijoms simbolis. 

 

Mokyklines uniformas galima užsisakyti UAB ,,TOMETA”. 

Adresas:  Rumpiškės 2, parduotuvė „Uniformos“, Klaipėda

tel. nr. 8 46 3119708 618 14158www.uniformos.lt

2024 04 08

Frankofonijos dienos atgarsiai

Tarptautinė Frankofonijos organizacija, jungianti net 88 pasaulio valstybes, ir šiais metais pakvietė visus aktyviai minėti tarptautinę Frankofonijos dieną. Kovo 27 dieną mūsų mokyklos prancūzų kalbą besimokantys mokiniai dalyvavo Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos organizuotame renginyje „Mėlynieji pokštai“. Meninius pasirodymus, kur skambėjo prancūzų kalba, atliko mokiniai net iš 10 uostamiesčio mokyklų. Mūsų progimnazijos auklėtiniai kartu su Klaipėdos Memelio mokyklos mokiniais savo darbais papuošė renginiui salę. Dailės mokytojos Agnės Čepulytės iniciatyva organizuota 5-8 klasių mokinių darbų paroda ,,Mėlynoji Prancūzija“.

Mūsų progimnazijos 8a klasės mokinių pasirodymas-mizanscena ,,Akimirka iš kasdieninio mokyklos gyvenimo“ sužavėjo visą auditoriją. Abejingų nepaliko ir Arinos Shutovos skambinimas pianinu. Mokinė atliko Joe Dassin kūrinį „Les Champs Elysées“. Renginyje laikas prabėgo akimirksniu.

Smagu, kad Frankofonijos diena  kasmet sujungia Klaipėdos mokyklas bendram tikslui – Vive la langue française!

Anglų-prancūzų kalbų mokytoja Ramunė Klimienė

 

2024 04 02

Edukacija Klaipėdos apygardos teisme

Kovo 22 dieną progimnazijos aštuntokai kartu su karjeros specialiste Loreta Kazlauskaite lankėsi Klaipėdos apygardos teisme. Mokinius pasitiko ir apie teismo pastato paskirtį papasakojo Klaipėdos apygardos teismo teisėjo vyresnioji padėjėja komunikacijai Dovilė Saulėnienė. Ji aprodė įvairias patalpas. Visiems vaikams padarė įspūdį vienutės ir teismo salė. Mokiniai sužinojo, kokių profesijų atstovai dirba teisme, kiek metų reikia studijuoti, kaip ir kada atliekama praktika, kokia teisėjų alga, su kokiais iššūkiais kartais susiduriama teismuose. Tie, kurie pageidavo, galėjo pasimatuoti teisėjo mantiją.

Edukacija aštuntokams patiko, daugelis visai kitaip įsivaizdavo teisėjų darbą.

Karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė

 

2024 04 02

Anglų kalbos konkursas „Check your English 2024“

Kovo 13 d. mokykloje vyko trečiokų anglų kalbos konkursas „Check your English 2024“. Konkurse dalyvavę mokiniai pasitikrino anglų kalbos žinias, kaip geba atlikti klausymo, skaitymo, kalbos vartojimo bei rašymo užduotis. Daugiausia taškų surinko Arvydas Norvilas (3a kl.) ir Kajus Šiema (3a kl.). Kovo 21 dieną jie atstovavo mūsų mokyklai Klaipėdos miesto 3-iųjų klasių mokinių konkurse, kuris vyko Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijoje. Čia trečiokai pasitikrino savo žinias A1 kalbos lygiu.

Džiaugiamės mūsų mokyklos mokinių sėkmingu pasirodymu!

Anglų kalbos mokytoja Neringa Surplienė

2024 03 29

Aštuntokų darbelių paroda „Velykiniai margučiai“

Šventos Velykos – seniausia ir svarbiausia krikščionių šventė. Šioje šventėje krikščioniškieji elementai susilieja su senosiomis liaudies tradicijomis, su augmenijos prisikėlimo apeigomis, kuriose buvo garbinama deivė Žemyna.

Artėjant šv. Velykoms, aštuntokai nutarė pradžiuginti mokytojus. Mokiniai papuošė mokytojų kambarį veltų margučių puokšte. Aštuntokai, pritaikę sauso vėlimo techniką, nuvėlė margučius ir simpatiškus zuikučius.

Gražios visiems šventės!

Technologijų mokytoja Rasa Kučinskienė

2024 03 28

Pasaulinė Žemės diena

Kiekvienais metais kovo 20-ąją minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris, kada prasideda lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Nuo 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta ir Lietuvoje.

Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Rūpintis savo planeta privalome visi.

Mūsų progimnazija Pasaulinę Žemės dieną mini kasmet. Šiemet organizuota viktorina „Žemė siunčia pavojaus signalus“. 6-7 klasių mokinių komandos atsakinėjo į klausimus, atliko įvairias užduotis. Maloniai nustebino viktorinos dalyvių reakcija bei žinos apie mus supantį pasaulį. Mokiniai kūrė plakatus – palinkėjimus Žemei, sprendė kryžiažodžius.

Žemės diena originaliai paminėta ir dailės pamokose. Mokiniai popieriaus lape į apvedžiotus savo delnus įrašė, ką daro, kad būtų tausojama mūsų planeta, kaip ją galima išsaugoti ateities kartoms. Dalis mokinių šia tema kūrė atskirus piešinius. Mokinių taryba, vadovaujama dailės mokytojos A. Čepulytės, visus mokinių darbus suklijavo ant didelio lapo ir sukūrė plakatą Žemės dienai paminėti.

Kviečiame pasidžiaugti mokinių darbais!

Organizatoriai

2024 03 28

Kaziuko mugė – prasminga šventė

Kaziuko mugė – vienas ryškiausių ir mėgstamiausių tradicinių renginių „Saulėtekio“ progimnazijoje. Ir šiais metais  pavasarį 1-4 ir 5-8 klasių mokiniai pasitiko švente. Mugėje netrūko Kovo 11-osios akcentų ir atributų, etnografinių elementų.

Šių metų Kaziuko mugės tikslas – paaukoti mugėje surinktus pinigus Klaipėdos šv. Pranciškaus onkologijos centrui. Smagu, kad buvo viršyti visi organizatorių lūkesčiai. Paaukota nemaža suma –  net 1016,92 Eur!

Dėkojame mokyklos bendruomenei už geranoriškumą ir parodytas iniciatyvas, progimnazijos administracijai – už palaikymą. Ačiū mokinių tėveliams, kurie kepė, gamino, padėjo mokiniams prekiauti, aktyviai ir noriai prisidėjo prie kilnaus tikslo įgyvendinimo.

Organizatoriai

2024 03 25

Skelbimas

2024 m. kovo 26 d. Klaipėdos miesto savivaldybė skelbia konkursą Klaipėdos „Saulėtekio“ direktoriaus pareigoms eiti, pareiginės algos koeficientų intervalas 2,0032–2,0217 baziniais dydžiais iki 2024 m. rugpjūčio 31 d. Pretendentų konkurso atrankos posėdžio data – 2024 m. liepos 4 d. Nacionalinėje švietimo agentūroje, skiriant pretendento į įstaigos vadovus kompetencijų vertinimo laiką, pirmenybė teikiama pretendentui, kuris jau yra pateikęs prašymą dalyvauti konkurse. Kompetencijoms vertinti pretendentas turi registruotis Nacionalinėje švietimo agentūroje per 10 darbo dienų nuo konkurso paskelbimo dienos, tai yra iki 2024 m. balandžio 10 d. Išsamesnė informacija – pagrindiniame skelbime Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.klaipeda.lt , skiltyje Gyventojui/ Karjera/ Darbo skelbimai, nuoroda į pagrindinį konkurso skelbimą: https://www.klaipeda.lt/lt/-1/darbo-skelbimai/12442/.

2024 03 25

Sveikiname konkurso ,,Rašome diktantą“ nugalėtojus!

5-8 klasių mokiniai dalyvavo raštingiausio mokinio konkurse. Mokiniai rašė diktantą. Tikslas – formuoti mokinių moralines nuostatas, pilietinę atsakomybę ir siekį rašyti taisyklinga lietuvių kalba.

Sveikiname raštingiausius mokinius! Geriausiai diktantą parašė šie 5-8 klasių mokiniai:

5a kl. – Olivija Špogytė,

5b kl. – Arnas Kaluzevičius,

5c kl. – Estrėja Savėliavaitė,

6a kl. – Emilė Petrutytė,

6b kl. – Naglis Grabauskis,

6c kl. – Mangirdas Galinis, Justė Kasperaitė,

7a kl. – Gabija Bučinskaitė, Ajana Žutautaitė,

7b kl. – Simonas Stancelis,

8a kl. – Solveiga Šiberkštytė,

8b kl. – Neila Tarozaitė.

Mokyklos lituanistės

2024 03 21

Pirmokų išvyka į biblioteką

Literatūrinio – edukacinio užsiėmimo „Linksmai apie rimtus lietuviškų personažų reikaliukus“ metu vaikai susipažino su lietuviškų personažų istorija, kaip keitėsi veikėjai, kokius jie įgavo vardus, kaip atsidūrė individualiose knygose. Pirmokai išskyrė ir sugrupavo teigiamas ir neigiamas personažų savybes ir bruožus. Užsiėmimo tikslas – sudominti mokinius knygų pasauliu, parodyti, kad jis gali būti labai įdomus, įtraukiantis į įvairiausias veiklas. Mokiniams reikėjo išnarplioti „Knygų domino“ žaidimą, pasitikrinti savo pastabumą ir atmintį žaidžiant „Lietuviškų personažų memo“. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo daug įdomybių apie lietuvių pasakų herojus. Visiems buvo smagu!

Mokytoja Dalia Endriukaitienė

2024 03 21

Sveikiname!

2024 03 19

Parama

2024 03 18

Integruotas lietuvių kalbos ir informacinių technologijų projektas

5-8 klasių mokiniai dalyvavo integruotame lietuvių kalbos ir informacinių technologijų projekte (koordinatorės – mokytojos N. Žukienė, J. Čechavičienė). Pasidžiaukime mokinių darbais!

Integruotas projektas apie kalbą

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku