Skip to content

Geroji patirtis

Pamoka “Kvėpavimo stebuklas”

Kvėpavimas – ypač paslaptinga, labiausiai transformuojanti ir gyvybę palaikanti organizmo funkcija. Ji gali atverti mumyse slypintį ir niekad neišsenkantį potencialą – būti kūrybingais, laisvais ir laimingais. Kvėpavimas – tai būdas pažinti save.

*****

Žaliųjų kokteilių pertrauka

Žaliųjų kokteilių pertrauka mokykloje sulaukė didžiulio susidomėjimo. Mokiniai noriai ragavo visus jaunųjų sveikatos puoselėtojų pagamintus kokteilius. Malonu, kad dauguma vaikų rūpinasi savo sveikata, atsižvelgia į savo dvasinę bei fizinę būseną.  Žaliųjų kokteilių pertraukėlės tikslas – susiburti jaunajai kartai ir išbandyti neištirtus žolėsių lobynus bei smagiai praleisti laiką.

******

Šaškių turas –  puikus renginys, kuriame visi turnyro dalyviai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas, parodyti, kad geba draugiškai rungtyniauti, linksmai pabendrauti.

*****

 Senamiesčio skulptūrų ralis – 2015

        Mūsų mokyklos komanda dalyvavo varžybose “Senamiesčio skulptūrų ralis – 2015”.  Tai  ne tik smagi pramoga, bet ir galimybė geriau pažinti savo gimtąjį miestą – Klaipėdą.
*******

          Neformaliojo švietimo būrelio „Skaitau, rašau, kuriu” mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su psichologe Dalia Klumbiene, kuri yra būrelio narės Miglės mamytė. Psichologė maloniai sutiko pasidalinti savo patirtimi – ji mokinius pakvietė į dailės terapijos užsiėmimą. Dvi užsiėmimo valandos prabėgo nepastebimai, patirta daug gerų emocijų.

******
8 klasės mokiniai kūrė ir mokyklos bendruomenei pristatė plakatus “Žalingi įpročiai – judėjimo priešai”.
*******
Klaipėdoje,  “Saulėtekio” mokykloje pirmą kartą vyko moksleivių Frizbio – Lėksčiasvydžio turnyras. Varžybose dalyvavo mūsų mokyklos, VšĮ Licėjaus, Vydūno, Simono Dacho, “Verdenės” mokyklų komandos. Mes laimėjome  II  vietą.
********

Gruodžio 1-oji – pasaulinė AIDS diena. Ši diena minima nuo 1988-ųjų, o jos tikslas – propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV bei AIDS ligą ir ligonius ir siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS. Šia proga Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) mūsų mokyklos bendruomenei pasiūlė Pasaulinės AIDS dienos išvakarėse prisijungti prie protų mūšio “AIDS: geriau žinoti”. Iš viso Lietuvoje prie šios gražios iniciatyvos prisijungė 200 bendruomenių. Mūsų mokyklos dešimtokai taip pat išbandė savo žinias.  Klausimai anaiptol nebuvo paprasti ir lengvi – teko gerokai paplušėti, pasukti galvas.

******

2016 metų  VASARIO 4 dieną nuo 14.30 val. Klaipėdos “Saulėtekio” pagrindinės mokyklos sporto salėje (Mokyklos g.3) buvo rengiamos tradicinės mokinių turizmo varžybos “Saulėtekio turas – 2016”.

 

******

Vasario 9 d. 7a, 8a klasės mokiniai dalyvavo E.pamokoje “Saugus internete su Ežiu”.  Moksleiviai puikiai žino, kaip naudotis daugeliu išmaniųjų programėlių Sausio 21d. ir socialiniais tinklais, tačiau retai susimąsto, kokios grėsmės jų tyko internete. Šiandien, kai pas kone kiekvieną mūsų internetas yra tiesiog kišenėje, kvietėme mokinius aptarti svarbiausius saugumo klausimus: mobiliojo įrenginio paruošimas ir naudojimas, saugus elgesys internete, elektroninės patyčios, socialiniai tinklai. „Omnitel“ žinių ir kompetencijų valdymo koordinatorius Rimvydas Jurkuvėnas e-pamokos metu kalbėjosi su mokiniais apie interneto saugumo svarbą jauno žmogaus gyvenime, praktiniais pavyzdžiais padėjo susikurti saugią aplinką internete.

******

 Žiemos šventės gryname ore

Medikai vieningai sutaria, kad laiko leidimas gryname ore naudingas ne tik fizinei, bet ir psichinei žmogaus sveikatai palaikyti. Grynas oras ir judėjimas yra vieni svarbiausių veiksnių, lemiančių sėkmingą vaiko vystymąsi bei jo imuninės sistemos stiprėjimą. Mūsų mokyklos bendruomenė  Užgavėnes, Vasario 16-osios šventės vyko mokyklos kieme.

 Laisvalaikį lauke leidžiančio vaiko socialiniai įgūdžiai yra geresni, kadangi dažnai pramogaujant, žaidžiant kartu su kitais vaikais randama draugų, mokomasi veikti ir kurti kartu. Buvimas lauke vaikui padeda pažinti naujas formas, kvapus, spalvas, reiškinius. Kiekvienas naujas objektas lavina vaiko vaizduotę ir skatina kūrybiškumą.

 

********

2016-03-01 ir 02 d.  plaukimo baseine vyko Mero taurės plaukimo varžybos. Dalyvavo 1-4 bei 5-8 klasių atstovai. Plaukimas yra naudingas žmogaus organizmui daugeliu požiūriu – tai ne tik sudegintos kalorijos bei sustiprinta širdis. Plaukimas taip pat gerina laikyseną ir padeda atsipalaiduoti.

 

*******

 

2016-02-09 vyko Mero taurės šachmatų varžybos. Mokslininkai teigia, jog šachmatai vysto loginį mąstymą, taip pat – kūrybinį mąstymą (lankstumą bei originalumą). Mokslininkai neabejoja, kad šachmatai ugdo  vaikų pastabumą,  skatina vaiką mąstyti strategiškai ir spręsti susidariusias problemas. Šachmatai –  žaidimas, puikiai ugdantis kantrybę ir mokantis ilgesnį laiką susitelkti į tam tikrus dalykus.

 ********

Pirmą kartą Klaipėdoje vyko mergaičių Ledigolo varžybos. Laimėjome III vietą.  Dovanų gavome 2 salės futbolo kamuolius.