Skip to content

Istorija

Istorija

Klaipėdos „Saulėtekio” progimnazija yra viena seniausių Klaipėdoje. Ji įsteigta 1884 m. ir buvo vadinama Joniškės mokykla, vėliau perorganizuota į septynmetę. 1956 m. čia įkurta 9-oji vidurinė. 1993 m. jai suteiktas „Saulėtekio” pavadinimas, simbolizuojantis jaunystę, gyvenimo kelio pradžią, viltį ir tikėjimą ateitimi. 2001 m. mokyklą baigia 42-oji abiturientų laida, deja, paskutinė. Mokykla pertvarkyta į pagrindinę.  Nuo 2017-07-01 užverčiamas dar vienas istorijos puslapis – Klaipėdos „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla  vadinasi Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazija. Tai žingsnis į kitą perspektyvą, naują etapą.

Mokyklos istorija susijusi su garsių žmonių vardais. Čia direktoriavo L. Garadauskienė, S. Rumbutis, J. Urvakis, S. Skeivys, A. Radavičius, M. Narmontienė, B. Bartašiūtė. Kūrybingai dirbo pavaduotojos K. Jablonksienė, M. Malaškevičienė, V. Liukpetrienė, S. Saveikienė.  Mokykloje mokėsi kultūrai, sportui, visuomenei nusipelnę žmonės: R. Girskis, K. Mėčius, E. Žukauskas, S. Šukys, V. Gembutienė, P. Martinkienė.

Plačiau skaityti Mokyklos istorija

MOKYKLOS ATRIBUTIKA

Mokyklos himnas

Į mokyklą takeliais takais,
Į mokyklą būreliais būriais,
Ten, kur laukia spalvota knyga,
Pedagogo širdies šiluma.

Priedainis

Prie „Saulėtekio“ mus pasitiks,
Sidabrinis varpelis skambės!
Draugas draugui vėl ranką išties,
Klasėj juokas aidėte aidės.

Čia suprasime savo klaidas,
Ir ne vien tik kalbos ar lygčių,
Čia surasime patys save,
Pakylėti jaunystės sparnų!

Mokyklos knyga Lietuvos šimtmečiui

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku