Ugdymo karjerai veiklos mokykloje
Lapkričio 14 dieną mūsų progimnazijos 6a klasės komanda dalyvavo Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių ugdymo karjerai konkurse ,,Profesijų labirintas”. Mokiniai sprendė įdomias užduotis, domėjosi profesijų pasauliu bei ieškojo išėjimo iš painaus profesijų labirinto.
********************
Prieš šv. Kalėdas 4a klasės mokiniams dailės pamoka vyko Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Vaikai darė sveikinimo atvirukus linoraižinio technika. Didelį įspūdį mokiniams paliko grafikos spaudos staklės. Ketvirtokai noriai talkino edukatorei atspaudžiant ką tik sukurtus atvirukus, džiaugėsi kūrybiniu rezultatu. Mokiniai vylėsi, kad ir tėveliams patiks jų originalūs darbai.
********************
Mokykloje paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena. Mokiniai piešė plakatus, kūrė mokyklos vertybių žemėlapį, jame 3 spalvomis siekė perteikti pagrindines vertybes. Buvo pasiūlytos šios vertybės: Meilė – raudona spalva, Sąžiningumas – mėlyna, Tobulėjimas – geltona, Kūrybiškumas – žalia, Drąsa – juoda ir kt.
Mokiniai aktyviai dalyvavo skaidrumo ir antikorupcinėse iniciatyvose, dalijosi mintimis, kaip jie jaučiasi mokykloje, diskutavo apie vertybes.
********************
Gruodžio 3–5 dienomis KVK Technologijų fakultete vyko atvirų durų dienos, skirtos norintiems susipažinti su šiame fakultete vykdomomis studijų programomis.
„Saulėtekio” progimnazijos moksleiviai susipažino su KVK Aplinkos ir statybos inžinerijos katedra ir išklausė paskaitą apie 3D skaitmeninių žemės bei statinių paviršiaus modelių kūrimo ypatumus naudojant bepilotes skraidykles (dronus). Moksleiviams pristatytos ir Statybos inžinerijos bei Skaitmeninės geodezijos studijų programų profesinės karjeros galimybės. Mūsų progimnazijos atstovai domėjosi KVK Maisto technologijų ir mitybos katedra, joje vykdomomis studijų programomis. Mokiniai išklausė paskaitas apie naujausias maisto gamybos technologijas ir biotechnologijas, paauglių mitybos problemas ir mikrobiomo įtaką sveikatai. Trečiojo kurso Dietetikos programos studentai susirinkusiuosius konsultavo mitybos klausimais. Mokiniai turėjo galimybę stebėti maistą pro mikroskopą, susipažinti su spalvinių junginių susidarymu chemijos laboratorijoje, dalyvauti karamelės bei šokolado gamybos procese.
Vasario 9 d. 8a klasės mokinės lankėsi Klaipėdos technologijų mokymo centre. Mokinės turėjo galimybę susipažinti ne tik su vykdomomis profesinio mokymo programomis, suteikiamomis kvalifikacijomis, bet ir asmeniškai išbandyti populiarias profesijas, gauti išsamią informaciją apie mokymąsi centre.
********************
Mokomės gaminti
3a klasės mokiniai lankėsi saldainių fabrike „Roshen“ ir dalyvavo edukacinėje programoje, žiūrėjo filmuką apie fabriko istoriją bei gaminamą produkciją, patys gamino saldainius. Ši edukacinė programa praplėtė mokinių akiratį, padėjo suvokti, kaip atsiranda saldainiai.
*********************
7a ir 8a mokinių komanda dalyvavo profesinio orientavimo projekte „Ateities inžinieriai“. Tikslas – supažindinti mokinius su IT srities galimybėmis. Moksleiviai aplankė IT veiklą vykdančias įmones „Creative partner“ bei „Telesoftas“, jose buvo supažindinti su įmonių darbo pobūdžiu bei dirbančiomis komandomis. Septintokai ir aštuntokai dalyvavo KU Jūrų inžinerijos katedros paskaitoje, kurios metu įgijo praktinių žinių apie šiuolaikinės inžinerijos programavimo kalbą.
Mokiniai liko patenkinti suteikta galimybe iš arti pamatyti IT specialisto darbą.
*********************
Radijo stotyje “Laluna”
8-os klasės mokiniai kartu su auklėtoja B. Imbrasiene ir socialine pedagoge G. Misevičiene lankėsi populiariausioje Klaipėdos radijo stotyje „Laluna“. Viena iš pirmųjų darbuotojų Vaida Vytaitė papasakojo, kaip ir kada ši radijo stotis pradėjo savo veiklą, kaip keitėsi ir tobulėjo įsitvirtinant naujosioms informacinėms technologijoms. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip vedama laida tiesioginiame eteryje, sužinoti, kaip ir kur ruošiamos kitos programos. Deimantė Juškaitė išbandė save įrašų studijoje, o garso operatorius pademonstravo, kaip tam tikra programa galima pakeisti balsą.
******************
Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!
Spalio mėnesį 8a klasės mokiniai bei mokytojos B. Imbrasienė ir G. Misevičienė vyko į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą. KRATC specialistas papasakojo apie atliekų tvarkymo sistemos kūrimą Klaipėdos regione, supažindino su rūšiavimo taisyklėmis, paaiškino buitinių atliekų rūšiavimo svarbą gamtai ir žmonėms.
****************
Spalio mėnesį pradinių klasių būrelio „Skaitau, rašau, kuriu“ mokiniai lankėsi miesto Jaunimo bibliotekoje, kur susipažino su naujausiomis technologijomis, spausdintuvo 3D galimybėmis, stebėjo, kaip, veikiant šiam prietaisui, gimsta daiktai, apžiūrėjo atspausdintą Klaipėdos miesto maketą. Visiems patiko valdyti bepilotes skraidykles (dronus), pavyko net nupaveiksluoti vaikų grupelę. Susitikimo pabaigoje bibliotekos darbuotojos mokinius nustebino ypatinga pramoga – leido šokti pagal pasirinktą muziką, o šokį įrašė kamera. Buvo smagu ir juokinga save matyti ekrane.
*************************
Rugsėjo 16 d. 5 klasės mokiniai lankėsi kavinėje “Žalioji Virtuvė”. Kavinės šeimininkai ne tik supažindino mokinius su žaliavalgyste, kuo ji naudinga mūsų organizmui, bet ir papasakojo apie verslo kūrimo istoriją. Atidaryti tokį restoraną jie nusprendė dėl dviejų priežasčių: patys maitinasi žaliu maistu, o kulinarija – jų hobis. Šeima nesigaili šio sprendimo ir džiaugiasi, kad ateina svečių, kurie domisi sveika mityba ir rūpinasi savo sveikata.
****************
Rugsėjo 14 dieną 8 klasės mokiniai dalyvavo Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo „Saulutė“ atvirų durų savaitės renginiuose. Mokiniams buvo pristatytos meninio ugdymo ir saviraiškos programos – šokių, floristikos, fotografijos. Taip pat buvo supažindinti su atvira vaikų erdve. Įspūdį paliko FOTO BŪRELIS „CLICK“ – mokiniai patys galėjo vieni kitus fotografuoti ir dovanų gavo savo asmeninę nuotrauką.
Rugsėjo 16 d. 8a klasės mokiniai dalyvavo mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ užsiėmime “Pneumobilis”. Mokiniai susipažino su Klaipėdos universiteto (KU) Jūrų technikos fakulteto Mechanikos inžinerijos katedros docento, daktaro Prano Mažeikos bei KU studentų suprojektuotu ir pagamintu pneumobiliu. Ši transporto priemonė yra varoma suspaustu oru, o sukimo momentas į ratus perduodamas pneumatiniais kontrolės ir jėgos perdavimo elementais. Suspausto oro energija paverčiama mechanine energija naudojant “Rexroth” pneumatinius cilindrus ir valdymo sistemą. Šioje netradicinėje pamokoje pamatėme, kaip teorija virsta praktika, kaip mokslo išradimai ir originalios idėjos tampa naudingais produktais ir kaip XXI amžiuje mokslo ir verslo sąjunga spartina visuomenės pažangą.