Skip to content

Ukrainiečių paroda apie Ukrainą

Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijoje mokosi nemažas vaikų būrelis iš Ukrainos. Mokiniai dažnai prisimena savo gimtąjį kraštą, namus. Kai kurių artimieji yra likę Ukrainoje. Ilgesys, prisiminimai, išgyventas siaubas – viskas yra susipynę. Mokinių nuotraukų paroda apie Ukrainą – savotiškas langas į pasaulį, kurio galbūt jau ir nėra, likę tik gražūs miestų, gamtos kadrai, užfiksuotos ano, deja, jau buvusio laiko akimirkos. Ukrainiečių fotografijų parodos koordinatorės, sumanytojos – progimnazijos mokytojos N. Žukienė, J. Čechavičienė, A. Čepulytė. Jos ir paskatino 5-8 klasių mokinius, atvykusius iš Ukrainos, aktyviai įsitraukti į projektinę veiklą.

Paroda tarsi grąžina atgal, kai prieš dvejus metus mokiniai fotografavo jiems įprastą aplinką, jie tada dar nežinojo, kas jų laukia. Niekas netikėjo, kad karas viską sujauks, sugriaus. 8 klasės mokinio Dmytro nuotraukose matome sodą, šmirinėjantį tarp lysvių ežiuką. 6 klasės mokinys Romanas atnešė savo klasės nuotrauką: mokiniai mokykloje švenčia Šypsenos dieną, visi linksmi, laimingi. Dabar klasės draugai išskirti, skirtingi ir jų likimai. Kitose ukrainiečių nuotraukose užfiksuota gamta: didžiulis, platus laukas Nikolajevsko rajone, atsiverianti horizonto linija, Pietinis Bugas – upė, tekanti per stepes iki pat Juodosios jūros, miestai, miesteliai, skverai ir dar nesugriauti per karą pastatai. 5 klasės mokinė Polina išsaugojo Charkovo nuotraukas. Džiaugiamės, kad parodoje eksponuojamos ir mokytojos Alonos Skrypkos gimtojo miesto Černigovo fotografijos.

Parodoje yra ir nuotraukų, kurios atskleidžia karo siaubą: iš gražių namų likę tik griuvėsiai. Šios nuotraukos neleidžia pamiršti, kad ir dabar Ukrainoje kenčia, žūsta žmonės, griaunami miestai, kaimai, gyvenvietės.

Parodos apie Ukrainą atidaryme pasidžiaugta gražia iniciatyva suburti skirtingų tautybių vaikus. Mus visus vienija bendri interesai, bendražmogiškos vertybės. Paroda sudomino tiek pradinių, tiek vyresniųjų klasių mokinius. Tikimasi ateityje mokykloje įgyvendinti dar ne vieną bendrą ukrainiečių ir lietuvių vaikus įtraukiantį projektą.

Mokytoja Nijolė Žukienė

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku