Skip to content

Frankofonijos diena „Kokias istorijas pasakoja šie paminklai?“

Kovo 24 d. ,,Saulėtekio‘‘ progimnazijos prancūzų kalbą besimokantys 5-8 kl. mokiniai dalyvavo Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje organizuotoje netradicinėje pamokoje „Kokias istorijas pasakoja šie paminklai?“. Renginys skirtas Frankofonijos dienai paminėti. Tarptautinė Frankofonijos diena kasmet švenčiama kovo 20-ąją, minint 1970-aisiais įkurtą Tarptautinę Frankofonijos organizaciją, kurios narė stebėtoja nuo 1999-ųjų yra ir Lietuva.

Frankofoniškas šalis vienija bendros vertybės, su kuriomis ne vieną dešimtmetį siejama prancūzų kalba: solidarumas, demokratija, žmogaus teisės, kalbų ir kultūrų įvairovė. Netradicinėje pamokoje dalyvavo prancūzų kalbos besimokantys mokiniai iš Klaipėdos licėjaus, Klaipėdos Vytauto Didžiojo, Baltijos, „Ąžuolyno”, Klaipėdos universiteto „Žemynos” gimnazijų, „Saulėtekio”, „Smeltės” progimnazijų.

Mokiniai klausėsi prancūziškų dainų, ragavo prancūziškų desertų, žaidė „Kahoot“, grupėmis atliko užduotis – ieškojo informacijos ir pristatinėjo prancūziškus paminklus Klaipėdos krašte: Nidoje esančią skulptūrą prancūzų rašytojui Žanui Poliui Sartrui, paminklą Vilhelmo kanalą kasusiems prancūzų belaisviams, Kuršių nerijoje ant Parnidžio kopos paminklinę kompoziciją prancūzų kaliniams ir kt. Sužinota ir apie Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-etį ir prancūzmetį Klaipėdos krašte.

Anglų-prancūzų kalbos mokytoja Ramunė Klimienė

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku