Kelionė laiku: XIX a. mokykla Mažojoje Lietuvoje

Vasario 27 dieną 5a klasės mokiniams klasė valandėlė vyko Klaipėdos miesto savivaldybės Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Penktokai dalyvavo edukacijoje „XIX a. mokykla Mažojoje Lietuvoje“.

Vaikai susipažino su mokyklų istorija, muziejaus pastato praeitimi, stengdamiesi imituoti senovinį raštą, net sulaikę kvėpavimą, rašė plunksna, mokėsi gotikinės abėcėlės. Visi norėjo pasėdėti senuose mokykliniuose suoluose, kurie dabar jau yra tapę muziejų eksponatais. Drąsiausieji galėjo išbandyti anuomet taikytą bausmę – klūpėjimą kampe ant žirnių. Šiandien tokia bausmė vaikams kelia juoką, o XIX a. ji buvo rimta nuobauda.

Mokinius stebino tai, kad ne visi vaikai turėjo galimybę lankyti mokyklą, kai kuriems tekdavo įveikti net 15 kilometrų, reikėdavo eiti pėsčiomis per miškus ir laukus. Penktokai domėjosi, kiek trukdavo mokslo metai, kokių dalykų buvo mokomasi, kokių elgesio taisyklių buvo laikomasi. Praktinių užduočių metu vaikai Klaipėdos krašto žemėlapyje ieškojo ir žymėjo nurodytus svarbiausius objektus, sprendė galvosūkius.

Užsiėmimo metu buvo ugdomos įvairios kompetencijos: mokiniai patyrė pažinimo džiaugsmą, įgijo nemažai žinių apie Mažąją Lietuvą, daug bendravo, komunikavo tarpusavyje. Klasės valandėlė kitoje erdvėje – tai dar viena galimybė plėsti vaikų akiratį, būdas geriau pažinti patį save, kitus ir mus supantį pasaulį.

5a klasės auklėtoja Loreta Kazlauskaitė

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku
Skip to content