Karjeros ir svečių savaitė
Karjeros ir svečių savaitė – jau gražia tradicija tapęs renginys.
Kovo 17 dieną 1 klasė susipažino su taikomąja kineziologija. Amelijos mama Eglė pristatė kineziterapeutės profesiją. Tie, kad pageidavo, galėjo pasimatuoti kraujo spaudimą.
Kovo 19 dieną 1b, 3a, 3b, 4a klasių mokiniai aktų salėje susitiko su liuteronų kunigu Mindaugu Žilinskiu ir jo žmona, režisiere-aktore Laura Žilinskiene. Pradinukai įgijo žinių apie kunigo aprangą, sužinojo, kaip atrodo liturginiai drabužiai. Vaikai su režisiere žaidė žaidimus. Mokiniai turėjo pagalvoti apie kitą vaiką, pasakyti jam komplimentų. Šis žaidimas padeda ir moko gerbti, vertinti kitą žmogų. Režisierė pasakojo ir apie neįgalius žmones, kaip jie integruojami į visuomenę.
2a ir 4c klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Vaikai sužinojo apie darbo arenoje ypatumus, pastato panaudojimo galimybes. Mokiniai apžiūrėjo persirengimo kambarius, ložes, apsaugos darbuotojų kambarius. Didžiausią įspūdį visiems paliko persirengimo kambaryje buvę didžiuliai krepšininkų batai, numatomo baseino statybos projektas.
Kovo 20 dieną 4b klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos miesto Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2-osios komandos patalpose. Gelbėtojai-ugniagesiai vaikams papasakojo apie savo profesiją, supažindino su transporto mašinomis ir kitais įrenginiais. Mokiniai galėjo įsėsti į ugniagesių automobilį, apsirengti ugniagesių drabužiais, įsitikinti, kokie sunkūs yra gelbėjimo įrankiai. Darbuotojai parodė, koks pavojingas jų darbas, reikalaujantis fizinio pasiruošimo. Ugniagesiai kopėčiomis užlipo net į 20 metrų aukštį. Tai vaikams padarė didžiulį įspūdį. Ketvirtokams išvyka labai patiko.
Kovo 20 dieną aštuntokai lankėsi savivaldybės įmonėje „Klaipėdos energija“. Mokiniai susipažino su energetikos sektoriaus veikla. Didžiausią įspūdį visiems padarė įmonės veiklos procesai, modernios technologijos bei jų svarba aplinkai. Aštuntokai uždavė nemažai klausimų apie taršą, atsinaujinančius energijos šaltinius, apžiūrėjo katilines, patalpą, kurioje yra didžiuliai ekranai ir juose matoma visa Klaipėda. Mokiniai domėjosi darbo užmokesčiu ir karjeros perspektyvomis. Edukatorę maloniai nustebino mūsų progimnazijos mokinių žingeidumas. Aštuntokai džiaugėsi įgiję naujų žinių.
Kovo 21 dieną 7c klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre. Septintokai buvo supažindinti su profesijomis, kokie specialistai ruošiami šioje įstaigoje. Mokiniai galėjo apžiūrėti mokyklos patalpas, išbandyti įvairius įrankius, mechanizmus. Mokiniai lankėsi ir Klaipėdos laivininkų mokykloje. Septintokus nustebino tikras laivo trapas, laivo keltuvo mechanizmas. Mokiniai apžiūrėjo gelbėjimo liemenes, atsparius karščiui drabužius.
1a klasė lankėsi mokinio Tado Barškėčio tėvelio darbe, Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje.
6 klasės mokiniai vyko į Žvejų rūmus, apžiūrėjo patalpas, grimo kambarius, kuriuose būna tik aktoriai bei pasirodymų dalyviai. Vaikai stebėjo, kaip ruošiama scena vakaro renginiui. Mokiniai sužinojo, kokie čia dirba kolektyvai, kas pasirodo Žvejų rūmų scenoje, kur laikomos dekoracijos, kokie kvapai būna žiūrovų salėje. Šeštokai domėjosi bilietų į renginius kainomis, kodėl jos skirtingos, kiek renginių per vieną dieną gali būti, kiek scenoje gali būti daugiausiai dalyvių. Paaiškėjo, kad 140.
5a, 5b, 6b, 7b klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Vakarų (jūros) šaulių 3-iąja rinktine. Užsiėmimus vedė neformaliojo švietimo mokytojas, Jaunųjų šaulių vadas Šarūnas Vaičiulis ir jo komandos nariai. Vaikai atliko įvairias užduotis: rišo mazgus, mokėsi taisyklingai uždėti klasės draugui turniketą, darė dirbtinį kvėpavimą (tam buvo naudojami 5 specialūs manekenai). Šie manekenai yra sukurti imituoti žmogaus kūną ir leidžia praktikuotis, kaip teisingai atlošti galvą, kaip įpūsti oro, stebėti krūtinės ląstos pakilimą. Didelį įspūdį vaikams padarė karių ginklai. Kai kurie mokiniai pabandė užsidėti ant pečių šaulio kuprinę, kurią karys nešasi į pratybas. Vaikus nustebino kuprinės svoris. Šaulių sąjungos atstovai mokytojams irgi skyrė užduočių, kurias paskui kartu su pedagogais ir aptarė. Mokytojai atliko testą ,,Išvykimo krepšys: kas jame turi būti?”, diskutavo, kokius daiktus būtina pasiimti, kai skelbiamas pavojus. Pedagogai nutarė, kad toks testas turėtų būtų atliekamas klasės valandėlės metu – mokiniams jis būtų labai naudingas.
Dėkojame visiems, kurie padėjo organizuoti Karjeros savaitės renginius. Tokie renginiai plečia mokinių akiratį, padeda geriau pažinti aplinką, vaikai sužino, kokių profesijų atstovai dirba mūsų mieste, kur galima įsigyti norimą specialybę.
Karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė