Skip to content
2024 07 18

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos II“

2024 07 17

Gamtos mokslų ir STEAM laboratorija

Mokykla pasipildė priemonėmis, skirtomis gamtamoksliniam ir STEAM ugdymui. Džiaugiamės, kad jau prasidėjo laboratorijos įrengimo darbai. Įrengta laboratorija bus prieinama visų klasių mokytojams ir mokiniams. Naujoje ir inovatyvioje laboratorijoje vyks šiuolaikiškos gamtos mokslų pamokos, įgalinančios efektyviai plėtoti vieną iš progimnazijos pasirinktų ugdymo sričių – STEAM veiklas.

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

2024 07 15

Atsiliepimai apie veiklą

Labai malonu sulaukti gražių atsiliepimų ir puikių įvertinimų apie mūsų mokykloje vykusią veiklą „Šiuolaikinio teatro pradžiamokslis. Improvizacija, vaidyba, vizualizacija“.  Dalyviai iš Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos pasidalino savo įspūdžiais ir padėkojo už puikų veiklos organizavimą. Nuoroda čia: Впечатления от курсов TŪM (Tūkstantmečio mokyklos programa) – Klaipėdos „Žaliakalnio” gimnazija (lm.lt). Ačiū visiems dalyviams už galimybę tobulėti kartu!
Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra
Andžela Tamašauskienė, Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos TŪM  koordinatorė
2024 07 15

Plano įgyvendinimas

Per du mėnesius iš TŪM lėšų prekių įsigyta už 36 545 Eur!  Mokyklai nupirktos ugdymui skirtos priemonės: muzikos instrumentai, fizinio lavinimo reikmenys, sensorinių priemonių, STEAM rinkiniai ir kt.  Laukia įdomios pamokos, kūrybinės dirbtuvės ir daugybė kitų veiklų.

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

2024 07 03

Mokyklos savivaldos institucijų komandinės veiklos, nukreiptos į mokyklos veiklos pokyčius, organizavimas

Kaip efektyvinti mokyklos savivaldos institucijų veiklas? Toks tikslas buvo keliamas gegužės 7 d., birželio 18 d.  Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijoje vykusiame projekto „Tūkstantmečio mokyklos“ II ilgalaikės veiklos „Mokyklos savivaldos institucijų komandinės veiklos, nukreiptos į mokyklos veiklos pokyčius, organizavimas“ susitikimuose. Veikloje dalyvauja ir mūsų mokyklos  savivaldos  nariai.

 Ugdymo įstaigų atstovai nutarė siekti:

  • naujų iniciatyvinių grupių įveiklinimo;
  • savivaldos institucijų pasiūlymų įgyvendinimo;
  • tėvų įtraukimo į mokyklos veiklą ir kt.

Ateityje planuojama, kad savivaldos institucijų komandinės veiklos –  naujos iniciatyvos –  bus pristatomos įvairiuose susitikimuose, renginiuose, vyksiančiuose TŪM mokyklose.

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

2024 06 28

TŪM projekto Lietuvos STEAM srities koordinatorių susitikimas

2024 m. gegužės 28 dieną Utenos STEAM centre įvyko švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos” (TŪM) STEAM srities koordinatorių susitikimas. Į susitikimą koordinatoriai atvyko iš visos Lietuvos. Susitikimo tikslas buvo sukviesti I ir II srauto savivaldybių koordinatorius, pasidalyti gerąja patirtimi, jau nuveiktais ir dar planuojamais darbais, kylančiais iššūkiais. Renginio organizatoriai, Europos socialinio fondo agentūros atstovai, suteikė galimybę išbandyti praktines veiklas Utenos STEAM centro laboratorijose.

2024 06 20

Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos bendruomenė mokosi lyderystės

Progimnazija, įgyvendindama „Tūkstantmečio mokyklų“ programą, pradėjo mokyklų vadovų ir pedagoginių darbuotojų kompetencijų stiprinimo užsiėmimus: birželio 17-20 dienomis progimnazijoje vyko mokymai „Vadovavimo ugdymui kompetencijų stiprinimas: teorija ir praktika“. Lektoriai: Rytis Komičius (UAB „ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas“, studijų programos direktorius; Vilniaus Vytauto didžiojo gimnazijos direktorius), Asta Blažinskienė  (MB „11 Kasta” partnerė, mokymų lektorė), Dr. Gintė Martinkėnė (UAB „ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas“ EMBA programos vadybininkė, lektorė),  dalinosi gerąja patirtimi, patarė dalyviams, kaip stiprinti asmenines lyderių savybes, mokė, kaip organizuoti ir nukreipti į sėkmę vadybinę veiklą.
Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra
Andžela Tamašauskienė, Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos TŪM koordinatorė
2024 06 20

Edukacinė išvyka „Neriam į mėlyną”

Birželio 6 dieną Klaipėdos miesto mokyklų karjeros specialistų iniciatyva organizuota SUP mokinių edukacinė išvyka į Palangą. Tai viena iš 2021–2030 metų programos „Tūkstantmečio mokyklos“ dalių. Išvyka padėjo suburti puikią komandą tęstinėms veikloms, kurių  tikslas – SUP turinčių mokinių profesinio orientavimo ir ugdymo karjerai veiklų programos parengimas ir įgyvendinimas.

Pozityvus nusiteikimas ir komandinis darbas – vienas iš siekių. Mokiniai buvo skatinami domėtis karjera. Šiais laikais karjera siejama ne tik su darbo patirtimi ir pareigomis, bet ir su žmogaus asmeniniu tobulėjimu bei saviraiška kasdienėje veikloje, tad kiekviena išvyka, kiekviena patirtis mokiniams yra labai naudinga.

Jono Šliūpo muziejuje edukacinės išvykos dalyviai išbandė vieną ankstyviausių fotografijos procesų – cianotipiją. Cianotipija – fotografinių atvaizdų gamybos saulėje ar ultravioletiniuose spinduliuose procesas, atrastas 1842 metais. Sodrių mėlynos spalvos vienspalvių spaudinių gamyba vis dar įkvepia menininkus, mokiniams – tai pirmasis bandymas prisiliesti prie paslaptingo fotografijos pasaulio. Vaikai noriai rinko kūrybiniams darbams reikalingus augalus, plunksnas, kūrė įvairias kompozicijos, nemažai eksperimentavo. Mokiniai įsitikino, kaip saulė gali pakeisti darbų spalvą, pamirkius kūrinius vandenyje, atsiranda mėlyna spalva. Visi vaikų atlikti darbai buvo įdomūs ir saviti.

Lankydamiesi Palangos turguje, mokiniai susipažino su prekybininko profesija. Vaikus maloniai sutiko ir priėmė Palangos turgaus direktorė Inga Galdikienė. Ji siekia, kad turguje prekiautų ir amatininkai, ir ūkininkai. Versli moteris sakė, kad turgus – puiki vieta jaunimui padirbėti  vasarą.

Kelionė mokiniams suteikė daug praktinių žinių. Vaikus išvykoje lydėjo karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė, socialinė pedagogė Karina Juškaitė, mokytojos padėjėja Ara Stabingienė.

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė

2024 06 17

STEAM atradimai mokykloje

Birželio 7 dieną būrelio „STEAM 1-2 kl.“ nariai mokyklos aktų salėje pasidalijo savo gerąja patirtimi bei atradimo džiaugsmais. Mokiniai demonstravo ir pristatė nemažai eksperimentų: „Rūko susidarymas“, „Dramblio dantų pasta“, „Tvenkinio vandens mikroorganizmų stebėjimas pro mikroskopą”, „Nitratų tyrimas daržovėse“, „Spalvoti muilo burbulai“, „Balionu varoma mašina“, „Piešiantis robotas“, „Vanduo po kolba“, „Šokančios razinos“, „Dirbtinis sniegas“, „Grojančios stiklinės“, „Lavos lempa“, „Žaibo rutulys“.

2b klasės mokytoja Ramutė Bytautė

Priemonę „Žaibo rutulys“ mokykla įsigijo iš TŪM projekto lėšų. Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

2024 06 03

Įtraukiojo ugdymo srities mokymai

Gegužės  mėnesį mūsų mokyklos mokytojai ir pagalbos vaikui specialistai dalyvavo  įtraukiojo ugdymo srities mokymuose „SUP vaikų ugdymo ypatumai, atpažinimas, kokybės pažangos siekimo būdai, strategijos, modeliuojant ugdymosi programas, algoritmų kūrimas. Mokymai: teorija ir praktika“, kurie vyko Klaipėdos „Santarvės“ progimnazijoje. Mokymus vedė lektorė Kristina Stankutė-Matė. Tikimasi, kad po mokymų dalyviai geriau gebės taikyti tikslingus ugdymo metodus, tikslingiau diferencijuos ugdymo turinį pamokose, kartu bus sustiprintas pedagogų ir pagalbos mokiniui specialistų bendradarbiavimas, padedantis kiekvienam mokiniui patirti ugdymosi sėkmę.

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku