Skip to content
2025 03 21

Geriausias veiklos įvertinimas – dalyvių noras sugrįžti!

logoTŪM projekto veiklų įvairovė tokia didelė, kad net sunku atsirinkti, kas nauja, o kas jau žinoma. Kartais galima išgirsti ir skeptiškų atsiliepimų: „Mokymuose tokia tema mes jau buvome“, „Kitoje mokykloje šitie lektoriai vedė užsiėmimus“, „Aš seniai taikau rekomenduojamus metodus, man jie pasiteisino/nepasiteisino“ ir pan.

Ruošdami programą ilgalaikei veiklai „Tėvų (globėjų, rūpintojų) įtraukimas į kompleksinės pagalbos teikimą SUP mokiniams“, turėjome abejonių, ar tėvai mus palaikys, supras viziją, ar vaikai įsitrauks ir norės lankyti užsiėmimus, ar mokyklų pedagogai ir specialistai atras kažką naujo. Šiandien galime pasidžiaugti savo pasirinkimu ir nuostabiu specialistų-psichologių darbu. Po pirmojo susitikimo, kuris vyko kovo 18 dieną Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos informaciniame centre, sulaukėme nemažai padėkų, puikių atsiliepimų. Visi dalyviai pareiškė norą dalyvauti ir kituose užsiėmimuose. Geriausias veiklos įvertinimas, kokybės rodiklis yra vaikų klausinėjimas, kada bus kitas susitikimas,  dalyvių šypsenos ir juokas, šilta bendrystė.

Dėkojame šauniajam duetui – psichologei Vikai Gridiajevai ir socialinei pedagogei Dainorai Kalniškienei! Nekantriai laukiame kitų susitikimų!

Programa finansuojama #NextGenerationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

„Saulėtekio“ progimnazijos TŪM projekto koordinatorė Andžela Tamašauskienė

logo

2025 03 19

Svajonių mokykla šiuolaikiniame teatre

2024 m. rugsėjo mėnesį Klaipėdos „Saulėtekio” progimnazijoje startavo ilgalaikis projektas „Šiuolaikinio teatro pradžiamokslis. Improvizacija, vaidyba, vizualizacija”. 4 moksleivių ir pedagogų komandos iš „Saulėtekio“, Liudviko Stulpino, „Santarvės“ ir Tauralaukio progimnazijų lankėsi spektakliuose, rašė recenzijas, dalyvavo edukacijose ir ekskursijose, per žaidimą išbandė teatrinius metodus, vaidino ir kūrė improvizacijas. Šią ilgalaikę veiklą vainikavo 2025 m. kovo 17 d. Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijoje pristatyta įvietinto teatro instaliacija „Svajonių mokykla“, kurioje dalyvavo visos 4 komandos. Šiuolaikinio teatro priemonėmis paaugliai perteikė savo mintis, svajones apie tai, kokia turėtų būti mokykla, kaip kiekvienas galėtų prisidėti prie šios svajonės įgyvendinimo. Sujaudino tai, kad „Svajonių mokykloje“ mokiniai prioritetą skyrė ne materialiems dalykams, o socialinei emocinei gerovei. Vaikų išsakyti lūkesčiai apie mokyklą be prievartos, be patyčių, įrašyti ir įpinti į mokinių kurtą filmą ir nuskambėję iš ekrano nepaliko abejingo nė vieno pasirodymo dalyvio. Po tokių jautrių akimirkų natūraliai atsiradusi bendrystė įtraukė mokinius į pokalbį, paskatino refleksijas. Paaugliai iš skirtingų mokyklų susėdo ratu ir apibendrino patirtus įspūdžius, ko reikia „Svajonių mokyklai“. Tikėsimės, kad vaikų svajonės išsipildys. Smagu, kad mokiniai buvo išgirsti!

Dėkojame programos vadovei – menų mokslų daktarei, režisierei, aktorei, teatro „No shoes” įkūrėjai Ievai Jackevičiūtei ir šioje veikloje dalyvavusiems pedagogams. Už ryžtą, atsidavimą, entuziazmą ir nuoširdumą, šiltus atsiliepimus visiems nuoširdus ačiū!

 https://www.santarvesmokykla.lt/2025/03/18/ir-as-ten-buvau-zinute-i-ateiti-siunciau/

Programa finansuojama #NextGenerationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

„Saulėtekio“ progimnazijos TŪM projekto koordinatorė Andžela Tamašauskienė

   

2025 03 05

Klaipėdos technologijų mokymo centre

logotipasProgimnazijoje tęsiamos TŪM veiklos. Vasario 28 dieną mūsų mokyklos mokiniai laukėsi Klaipėdos technologijų mokymo centre (KTMC). Mokiniai dalyvavo edukacijoje apie karjeros galimybes, lankėsi autoremonto mokymo bazėje, apžiūrėjo praktines mokymosi patalpas, klausėsi pristatomų apie KTMC mokymo programas.

Programa finansuojama #NextGenerationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė

2025 02 24

Išvyka į MO muziejų Vilniuje

logotipasKlaipėdos ,,Saulėtekio“ progimnazijoje vykdomas TŪM  ilgalaikis  projektas „Kultūros ugdymo modelio įgyvendinimas, bendradarbiaujant su kultūros institucijomis“. Vasario 17 dieną 5b klasės mokiniai su socialine pedagoge Roma Bračkiene ir mokytoja Audrone Judiene  dalyvavo edukacijoje, kuri vyko MO muziejuje (Vilniuje).  Penktokai susipažino su šiuolaikinio meno įvairove, atliko įvairias komandines užduotis.

Programa finansuojama #NextGenerationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

5b klasės auklėtoja, socialinė pedagogė Roma Bračkienė

2025 02 24

Ateities ugdymas šiandien: STEAM mokymai Klaipėdos universiteto metodiniame centre

logoVasario 17-21 dienomis pedagogai iš 11 Klaipėdos mokyklų turėjo puikią galimybę patobulinti savo žinias ir įgūdžius TŪM projekto mokymuose „Teoriniai ir praktiniai užsiėmimai STEAM metodiniame centre. Mokymai: teorija ir praktika“. Klaipėdos universiteto metodinis STEAM atviros prieigos centras yra moderni erdvė, skirta mokinių ir mokytojų kompetencijų tobulinimui, orientuota į ugdymą per kūrybinę prieigą. Centro tikslas – skatinti visuomenės domėjimąsi mokslu, ugdyti žmonių kūrybiškumą, iniciatyvumą ir verslumą, taip formuojant inovacijų kultūrą Lietuvoje.

Centre veikia keturios specializuotos laboratorijos. IT-Robotikos laboratorija, skirta informacinių technologijų ir robotikos įgūdžių ugdymui. Chemijos-Biologijos laboratorija leidžia dalyviams praktiškai tyrinėti gamtos mokslų sritis. Fizikos-Inžinerijos laboratorija orientuota į fizikos ir inžinerijos eksperimentus. Jūrinė laboratorija pabrėžia Baltijos jūros regiono tvarios mėlynosios ekonomikos svarbą. Papildomai centre įrengta FabLab kūrybinių dirbtuvių erdvė, o nuo pavasario lankytojus priims ir STEAM klasė Kopgalyje, įsikūrusi greta Klaipėdos universiteto Žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijos.

Mokymų dalyviai praktinėse užsiėmimuose matavo oro ir vandens taršą, išbandė lazerinių staklių galimybes, atliko įvairius eksperimentus, programavo robotus bei kūrė metodines priemones mokimuisi dirbtinio intelekto pagalba.

Klaipėdos universiteto metodinis STEAM centras siekia tapti regioniniu lyderiu, skatinančiu inovatyvų mokymąsi ir mokymą, bei prisidėti prie tvarios mėlynosios ekonomikos plėtros Baltijos jūros regione. Džiugu, kad turime tokį pažangų centrą Klaipėdoje ir nekantriai laukiame naujos STEAM klasės Kopgalyje atidarymo.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

„Saulėtekio“ progimnazijos TŪM projekto koordinatorė Andžela Tamašauskienė

mokymų dalyviai mokymų dalyviai mokymų dalyviai

mokymų dalyviai mokymų dalyviai mokymų dalyviai

2025 02 12

Išvyka į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą

logotipasKlaipėdos ,,Saulėtekio“ progimnazijoje vykdomas projektas „Kultūros ugdymo modelio įgyvendinimas, bendradarbiaujant su kultūros institucijomis“. Vasario 7 dieną 5b klasės mokiniai socialinės pedagogės Romos Bračkienės ir mokinio padėjėjos Viktorijos Šiaudvytytės iniciatyva dalyvavo edukacijoje, kuri vyko Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre. Penktokai susipažino su šiuolaikinio meno įvairove, atliko įvairias komandines užduotis.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

5b klasės auklėtoja, socialinė pedagogė Roma Bračkienė

vaikai vaikai   vaikai

2025 02 10

Spektaklis „PASISTENGIAU“ – apie meilę, paauglystę ir disleksiją

logotipasVykdydami TŪM projekto ilgalaikę kultūrinę veiklą „Šiuolaikinio teatro pradžiamokslis. Improvizacija, vaidyba, vizualizacija“, veiklos dalyviai aplankė nemažai spektaklių, dalyvavo įvairiose edukacijose bei renginiuose. Vasario 7 dieną Klaipėdoje teatras „No Shoes“ pristatė 10-14 metų paaugliams skirtą interaktyvų, audiovizualinio bei judesio teatro raiškos spektaklį „Pasistengiau“. Spektaklis buvo rodomas Klaipėdos Tauralaukio progimnazijoje, vienoje moderniausių uostamiesčio mokyklų, kurios septintokai taip pat dalyvauja minėtoje veikloje. Pasirodymą stebėjo Klaipėdos „Saulėtekio“, „Santarvės“, Liudviko Stulpino ir Tauralaukio progimnazijų mokiniai.

Spektaklis „Pasistengiau“ pasakoja apie paauglystę išgyvenantį, disleksijos sutrikimą turintį jaunuolį, kuris auga griežtoje, mokymosi pasiekimus vertinančioje šeimoje. Nenorėdamas nuvilti mamos, beviltiškai įsimylėjęs klasės pirmūnę, jis kaip įmanydamas slepia savo „kvailumą“, taip atsidurdamas kurioziškose situacijose. Disleksijos tema neapsiribojama. Spektaklyje analizuojami ir paauglystės išgyvenimai – pirmoji meilė ir simpatijų trikampis, tikrųjų pomėgių bei tikrojo aš paieškos, santykiai su tėvais bei mokytojais, kas prikausto paauglių dėmesį.

Po spektaklio vykusioje refleksijoje mokiniai sužinojo, kad remiantis Europos šalių tyrimais, skaitymo sutrikimai būdingi 7–10 proc. gyventojų. Disleksija – tai neurologinis ypatumas, nesiejamas su rega ir išliekantis visą gyvenimą. Ją turintiems asmenims atitikti reikalavimus tradicinėje mokymo aplinkoje tampa iššūkiu. Tuo tarpu pasaulyje  žinome nemažai garsių asmenybių, kurioms disleksija nesutrukdė siekti svajonių. Tai aktorius Orlando Bloomas, režisierius Stevenas Spielbergas, verslo magnatas ir išradėjas Steve‘as Jobsas, pasakų autorius Hansas Christianas Andersenas, aktoriai Orlando Bloomas, Arnoldas Schwarzeneggeris, Keira Knightley, genijai Albertas Einsteinas, Leonardo da Vinci ir kiti.

Prasminga ir smagu, kad spektaklis šiuolaikine teatro kalba atkreipia dėmesį į mūsų tarpe esančius įvairiausius žmones bei parodo, jog su jais galime megzti artimus ryšius, o su disleksija galima „susidraugauti“.

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos TŪM projekto koordinatorė Andžela Tamašauskienė

vaikai vaikai vaikai vaikai vaikai vaikai

2025 02 04

Projektas „Gamtos garsai ir muzika“ – TŪM programos dalis

koliažaslogoProgimnazijos aštuntokai dalyvauja TŪM programos projekte „Įtraukiosios skaitymo, rašymo ir diskutavimo įvairių dalykų pamokose programos vykdymas”. Sausio 24 dieną 8b klasės mokiniai įgyvendino vieną iš projekto dalių – „Gamtos garsai ir muzika“. Veiklą koordinavo muzikos mokytoja Mintautė Petraitytė ir mokinio padėjėja Viktorija Šiaudvytytė. Aštuntokai turėjo galimybę mintimis sugrįžti į gamtą. Mokiniai aptarė dažniausiai gamtoje girdimus garsus, kokie garsai jiems labiausiai patinka, tuos garsus pabandė perteikti perkusinių instrumentų pagalba. Beje, šie instrumentai yra gauti iš TŪM programai įgyvendinti skirtų lėšų, o gamtos vaizdai pačių mokinių nufotografuoti.

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Mokytoja Mintautė Petraitytė

2025 01 28

Klaipėdos muzikinio teatro užkulisiai

TŪMvaikaiSausio 27 dieną Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos 7c klasės mokiniai kartu su teatro veikloje dalyvaujančiomis mokytojomis lankėsi Klaipėdos muzikinio teatro užkulisiuose. Vaikai sužinojo, kaip gimsta spektaklis, kiek pastangų ir išteklių reikia įdėti, kad būtų spektakliui sukurtos dekoracijos, paruošta scena. Režisieriai, scenaristai, aktoriai, muzikantai, šviesos ir garso technikai, dailininkai, kostiumų ir dekoracijų dizaineriai, siuvėjai ir kitų įvairių profesijų atstovai turi dirbti išvien tam, kad žiūrovai gautų dvasinio peno.

Edukacijos dalyviai leidosi erdviniu liftu žemiau Dangės upės lygio, kad pamatytų, kas yra ne tik už scenos, bet ir po ja. Vaikus nustebino sudėtingas teatro mechanizmas.

Smagu, kad septintokai išvydo teatrą iš kitos pusės, įgijo naujų žinių ir patirties!

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos TŪM projekto koordinatorė Andžela Tamašauskienė

vaikaivaikai vaikai

 

2025 01 16

Mokslas teatre. Spektaklis „Inside“ – įstabios kūrybos pavyzdys

žmonėsSausio 14 dienos išvyka į Vilniaus tarptautinį teatro festivalį vaikams ir jaunimui „Kitoks“ nepaliko nė vieno abejingo ilgalaikės teatro veiklos dalyvio. Ispanų trupės spektaklio „Inside“ stebėjimas ir jo aptarimas atskleidė teatro galimybes sujungti mokslą ir meną. Anatomija, biologija, matematika, ispanų bei lietuvių kalbos, istorija, medicina – visa tai vaidybos pagalba buvo sujungta į įstabų, darnų, filosofinį kūrinį. Žiūrovai ieškojo atsakymų į gana sudėtingus klausimus. Kur keliauja mūsų kūnai, kai jie išnyksta? Kas mes esame? Iš ko mes sudaryti? Kas yra kūnas? Trupė „El Patio Teatro“ atsiskleidžia bei demaskuoja save žmogaus kūne. Pasitelkus objektų teatrą ir istorijų pasakojimą, siekiama paaiškinti, kas gyvena mūsų viduje. Jaukioje anatomijos pamokoje kyla klausimų, kurie padeda suvokti kai kurias žmogaus kūno paslaptis. Žaidimas, trumpos anatomijos pamokos, santūri, bet įtikinama „El Patio Teatro“ aktorių vaidyba prikaustė visų žiūrovų dėmesį.

Po spektaklio mokiniai susitiko su teatro kritike bei dramaturge Dovile Zavedskaite, aptarė, kokie epizodai labiausiai įsiminė „Inside“, kaip muzika siejama su vaizdu.

Nuoširdžiai dėkojame teatro veiklos vadovei Ievai Jackevičiūtei už kruopščiai ir atsakingai atrinktas edukacijas. Visiems rekomenduojame apsilankyti festivalyje „Kitoks“. Festivalio spektakliai ne tik užburs, bet ir lavins vaizduotę, skatins bendrauti.

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos TŪM projekto koordinatorė Andžela Tamašauskienė

 

žmonės žmonės žmonės 

žmonės logo TŪM

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku
Skip to content