Skip to content

Obuolį dovanoji – linki sveikatos

3a klasės mokiniai vieną ugdymo(si) savaitę paskyrė susipažinimui su obuoliu – vaisių karaliumi. Vaikai aiškinosi, kokių veislių obelys auginamos Lietuvos soduose, aptarė obuolių naudą sveikatai. Vyko integruotos pamokos: trečiokai mokėsi apie obuolius patarlių, skaičiuočių, mįslių, skaitė apie juos tekstus, atliko skaičiavimo bei piešimo užduotis, sužinojo, kiek Lietuvoje yra daug vietovardžių, susijusių su obels pavadinimu.

Mokiniams labiausiai patiko tiriamoji veikla. Jos metu moksleiviai stebėjo oksidacijos procesą, sužinojo, kad nepakitęs obuolys geriausiai išsilaiko druskos tirpale ir citrinos sultyse. Išgaravus sultims, prarandamas ir svoris. Įdomu buvo sužinoti, kad obuolys neskęsta, nes jį sudaro ketvirtadalis oro. Fizinio ugdymo pamokose vyko estafetės su obuoliais. Nešant obuolį ant galvos, buvo lavinama pusiausvyra.

Paskutinę savaitės dieną trečiokai minėjo tarptautinę Obuolio dieną: dainavo dainą „Obuolys“, dalyvavo viktorinoje, apibendrino įgytas žinias ir sukauptą informaciją. Visiems smagu buvo vaišintis įvairiais patiekalais bei saldumynais – juos iš obuolių pagamino mokinių mamos.

Noriai prie projekto prisijungė ir 2a klasės mokiniai. Jie savaitę prieš mokinių atostogas pradėjo šūkiu „Obuolį dovanoji – linki sveikatos“. Vaikai skaitė Vytauto V. Landsbergio „Obuolių pasakas“, kūrė miniatiūras bei aplikavo obuolius. Labiausiai antrokams patiko tyrinėti obuolio sandarą, skaičiuoti sėklas, sverti ir matuoti obuolių apimtį, nustatyti skonines savybes. Vaikai ragavo įvairių veislių obuolių, mėgavosi džiovintais obuoliais bei mamų iškeptu obuolių pyragu.

Pradinio ugdymo mokytojos R. Mickonytė, D. Endriukaitienė

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku