Skip to content

Kūryba augina sparnus

 Plasnojant Lietuvoje Poezijos paukštei, Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos literatai nutarė pakviesti į mokyklą kuriančius 5-8 klasių mokinius. Į popietę „Kūryba augina sparnus“ atvyko Gedminų, Liudviko Stulpino progimnazijų jaunieji kūrėjai, metafizikos mokslų daktaras ir poetas Vilimantas Zablockis.

         Pristatyti savo kūrybą kitiems – iššūkis ir garsiems poetams, rašytojams. Neslėpdami jaudulio, mokiniai skaitė savo eilėraščius, miniatiūras, ištraukas iš epistolinių rašinių. Pirmiausia savo kūrybą pristatė „Saulėtekio“ progimnazijos literatai. Septintokas Matas Vasiliauskas perskaitė novelę „Susitikimas miške“, kurioje aprašomi pokario laikai, kada partizanai kovojo už Lietuvos laisvę.

        Popietėje skambėjo eilėraščiai, kurie parašyti ir rimuojant, ir nesilaikant rimo, kai poezija virsta proza, o proza- poezija. Jaunieji literatai paskaitė trioletų, impresijų, kurias sukelia balta spalva, artėjantis vakaras, gamtos grožis. 7a klasės mokinys Hermanas Klova sakė, kad dažnai nepastebime nuostabiausių dalykų, reikia mokėti tik stabtelėti ir pasigrožėti. Klausytojai negailėjo plojimų ir Gedminų, Liudviko Stulpino progimnazijų literatams, atskleidusiems savo sielos gelmes.

       Jaunųjų kūrėjų darbais pasidžiaugė ir savo kūrybos eilėraščius skaitė poetas Vilimantas Zablockis. Garbingas svečias kalbėjo apie šviesą, kuri sklinda nuo kuriančio žmogaus. Poetas renginio organizatoriams padovanojo eilėraščių knygelę „Žemiečiai“. Eilėraščių rinkinys įteiktas ir perspektyviam literatui – 7a klasės mokiniui Matui Vasiliauskui.

      Popietėje skambėjo „Saulėtekio“ progimnazijos mokinių atliekama dainuojamoji poezija, kuri padėjo pajusti visiems susirinkusiems ypatingą aurą.

         Tikimės, kad renginys „Kūryba augina sparnus“ taps gražia mokyklos tradicija.

Mokyklos literatai

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku