Skip to content

Trakai – pasaulio karaimų sostinė

Gegužės 31 d. 5-8 klasių mokiniai su mokytojais lankėsi Trakuose. Pažintinės ekskursijos tikslas buvo supažindinti mokinius su mažiausios Lietuvoje tautinės mažumos – karaimų – puoselėjamomis tradicijomis, jų kultūra, paveldu. Vaikai sužinojo, kad karaimai Trakuose apsigyveno XIV a. pabaigoje, po pergalingo Vytauto žygio į Krymą. Didysis kunigaikštis patikėjo karaimams pilies apsaugą. Mokinių akį traukė senieji karaimų mediniai namai. Beveik visi jie turėjo po tris langus, atsuktus į gatvę. Pažintį su šia tautine bendrija jaunieji turistai tęsė gamindami, ragaudami karaimų kulinarinio paveldo patiekalą – kibinus.

Grįždami namo, mokiniai užsuko į Kernavę. Smagu buvo pasižvalgyti po apylinkes ir pasigrožėti panorama nuo aukščiausios kalvos.

Organizatoriai

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku