Skip to content

Judriųjų pertraukų savaitė

              Mūsų mokykloje daug dėmesio skiriama sveikai gyvensenai. Spalio mėnesio pirmoji savaitė buvo ypatinga – ją pavadinome Judriųjų pertraukų savaite.

Pirmadienį pertraukos buvo skirtos šokiams. Mokiniai mankštinosi skambant „Piratų dainelei“, šoko linijinius šokius. Mokinius aplankiusi Tylos fėja pasiūlė visiems atsinešti į mokyklą šlepetes ir padovanojo kiekvienam po tylos ženklelį.

Antradienį visi pradinukai buvo pakviesti į sporto salę, kur prigulę ar atsisėdę ant paklotų galėjo klausytis skaitomų pasakų. Vėliau, skambant ramiai, tyliai muzikai, buvo žaidžiamas žaidimas „Tylos karalius“. Visiems buvo keista vaikščioti po mokyklą su šlepetėmis. Bet juk mokykla – antrieji mūsų namai.

 Trečiadienį pradinukai ant savo klasių durų rado “žinutes” apie vaisių ir daržovių naudą žmogaus organizmui. Ilgosios pertraukos metu vaikai minė mįsles apie daržoves ir vaisius. Antrokai visus susirinkusius mokė skaičiuotę apie pomidorą, vaišino obuoliais.

  Ketvirtadienį mokiniai, pažiūrėję LRT žinių programos įrašą, sužinojo, kaip reikia apsisaugoti nuo virusų. Reportaže buvo pasakojama, kaip svarbu teisingai ir kruopščiai plauti rankas ir kaip išvengti užkrečiamų ligų. Nustebino ketvirtokų sukurtas filmukas “Švarių rankų šokis”. Pradinukai įsitikino, kad rankas galima plauti linksmai. Per ilgąją pertrauką, skambant muzikai, visi išsitepė delnus guašu, o paskui kartu, laikydamiesi taisyklių, plovė rankas. Smagiausia dalis laukė pertraukos pabaigoje – visi skubėjo į kiemą, kur pūtė muilo burbulus.

Penktadienį trečiokai vaikus pasitiko šypsenėlėmis. Jie pakvietė dalyvauti šypsenų ir geros nuotaikos žaidimuose. Koridoriuje mokiniai galėjo pereiti per sėkmės plytelę, sporto salėje ieškojo pasislėpusių šypsenų, dalyvavo linksmose estafetėse su balionais.

1- 4 klasių mokiniams Judriųjų pertraukų savaitės renginiai labai patiko. Pradinukų manymu, tokios pertraukos skatina sveikai gyventi ir džiaugtis mokykliniu gyvenimu.

Pradinių klasių mokytojos

          

From → Uncategorized