„Mokesčiai kuria“ – karjeros ugdymo pamoka kitaip
Gegužės 22 dieną progimnazijoje vyko netradicinė karjeros ugdymo pamoka „Mokesčiai kuria“. Mokyklos karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė pakvietė Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotoją susitikti su 1a,b klasių mokiniais. Tikslas – įdomiai ir žaismingai supažindinti pradinukus su mokesčių pasauliu.
Pamokoje mokiniai aiškinosi, kam reikalingi mokesčiai, kur jie keliauja ir kodėl kiekvieno žmogaus darbas bei atsakingas mokesčių mokėjimas yra svarbus visuomenei. Vaikai sužinojo, kad iš surinktų mokesčių finansuojamos mokyklos, ligoninės, viešasis transportas ir kitos svarbios visuomenei paslaugos, kuriomis naudojamės kasdien. Pirmokai atliko įvairias užduotis, atsakinėjo į klausimus ir diskutavo apie atsakomybę bei sąžiningumą. Praktinės veiklos padėjo vaikams suvokti, kad ateityje pasirinkta profesija ir darbas yra susiję ne tik su asmenine sėkme, bet ir su indėliu į valstybės gerovę.
Didžiausio susidomėjimo sulaukė žaidimas „Pagalvių mūšis“. Pagalvės simbolizavo pinigus, žaisdami mokiniai mokėsi surinkti mokesčius, praktiškai įsitikino, kodėl svarbu juos mokėti. Smagi veikla padėjo sudėtingą temą perteikti vaikams suprantamu būdu. Tai buvo įtraukianti, linksma ir naudinga pamoka, ugdanti mokinių finansinį raštingumą, pilietiškumą bei atsakingą požiūrį į darbą ir mokesčių mokėjimo sistemą.
Karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė




