Skip to content

Edukacinė išvyka „Neriam į mėlyną”

Birželio 6 dieną Klaipėdos miesto mokyklų karjeros specialistų iniciatyva organizuota SUP mokinių edukacinė išvyka į Palangą. Tai viena iš 2021–2030 metų programos „Tūkstantmečio mokyklos“ dalių. Išvyka padėjo suburti puikią komandą tęstinėms veikloms, kurių  tikslas – SUP turinčių mokinių profesinio orientavimo ir ugdymo karjerai veiklų programos parengimas ir įgyvendinimas.

Pozityvus nusiteikimas ir komandinis darbas – vienas iš siekių. Mokiniai buvo skatinami domėtis karjera. Šiais laikais karjera siejama ne tik su darbo patirtimi ir pareigomis, bet ir su žmogaus asmeniniu tobulėjimu bei saviraiška kasdienėje veikloje, tad kiekviena išvyka, kiekviena patirtis mokiniams yra labai naudinga.

Jono Šliūpo muziejuje edukacinės išvykos dalyviai išbandė vieną ankstyviausių fotografijos procesų – cianotipiją. Cianotipija – fotografinių atvaizdų gamybos saulėje ar ultravioletiniuose spinduliuose procesas, atrastas 1842 metais. Sodrių mėlynos spalvos vienspalvių spaudinių gamyba vis dar įkvepia menininkus, mokiniams – tai pirmasis bandymas prisiliesti prie paslaptingo fotografijos pasaulio. Vaikai noriai rinko kūrybiniams darbams reikalingus augalus, plunksnas, kūrė įvairias kompozicijos, nemažai eksperimentavo. Mokiniai įsitikino, kaip saulė gali pakeisti darbų spalvą, pamirkius kūrinius vandenyje, atsiranda mėlyna spalva. Visi vaikų atlikti darbai buvo įdomūs ir saviti.

Lankydamiesi Palangos turguje, mokiniai susipažino su prekybininko profesija. Vaikus maloniai sutiko ir priėmė Palangos turgaus direktorė Inga Galdikienė. Ji siekia, kad turguje prekiautų ir amatininkai, ir ūkininkai. Versli moteris sakė, kad turgus – puiki vieta jaunimui padirbėti  vasarą.

Kelionė mokiniams suteikė daug praktinių žinių. Vaikus išvykoje lydėjo karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė, socialinė pedagogė Karina Juškaitė, mokytojos padėjėja Ara Stabingienė.

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis. Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Karjeros specialistė Loreta Kazlauskaitė

From → TUM, Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku