Skip to content

Kelionė į Taliną ir Stokholmą

Mūsų progimnazijos aštuntokai drauge su mokytojomis Vaidilute Liačiene ir Jūrate Čechavičiene bei mokinių tėvų atstovais vyko į pažintinę kelionę kruiziniu laivu į Stokholmą. Kelionės pradžia – Talinas. Mokiniai pasivaikščiojo po viduramžius menantį senamiestį, grožėjosi nuo Tompėjos kalvos atsivėrusia panorama, Domo katedra, Rotušės aikšte. Laisvalaikiu aštuntokai skanavo senovinių bei šiuolaikinių estiškų patiekalų, įsigijo suvenyrų.

Vakare ištaigingu kruiziniu laivu ekskursijos dalyviai išplaukė į Švediją. Laive mokiniams nebuvo kada nuobodžiauti – čia jų laukė smagi programa: gyva muzika, diskotekos ir kitos linksmybės.

Aštuntokams Stokholmas paliko neišdildomą įspūdį: miestas yra įsikūręs ant 14 salų, jas jungia 57 tiltai. Mokiniai lankėsi „Vazos“ muziejuje, kuriame eksponuojamas įspūdingo grožio XVII a. pastatytas laivas. Visiems patiko ir Astridos Lindgren muziejus. Mokiniai turėjo galimybę geriau susipažinti su legendinės švedų rašytojos kūryba.

Aštuntokai pasivaikščiojo po Stadsholmen salą, kurioje įsikūrę karališkieji rūmai, Nobelio muziejus. Grįžę į kruizinį laivą, vaikai dar ilgai dalijosi patirtais įspūdžiais.

Trečiąją kelionės dieną, pakeliui namo, laukė dar vienas siurprizas – ekskursija į Duntės dvare įsikūrusį Miunhauzeno muziejų. Čia eksponuojami legendinio barono Miunhauzeno XVIII amžiaus daiktai bei vaškinės figūros, vaizduojančios garsius Latvijos žmones. Mokiniai sužinojo, kaip baronas Miunhauzenas susijęs su Latvija, kokių nuotykių per visą gyvenimą jis yra patyręs.

Kelionėje aštuntokai ne tik puikiai praleido laiką, pailsėjo, bet ir praturtino savo žinias, praplėtė akiratį.

Ekskursijos dalyviai

 

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku