Skip to content

Pasaulinė Žemės diena

Kiekvienais metais kovo 20-ąją minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris, kada prasideda lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Nuo 1992 m. Žemės diena oficialiai įteisinta ir Lietuvoje.

Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Rūpintis savo planeta privalome visi.

Mūsų progimnazija Pasaulinę Žemės dieną mini kasmet. Šiemet organizuota viktorina „Žemė siunčia pavojaus signalus“. 6-7 klasių mokinių komandos atsakinėjo į klausimus, atliko įvairias užduotis. Maloniai nustebino viktorinos dalyvių reakcija bei žinos apie mus supantį pasaulį. Mokiniai kūrė plakatus – palinkėjimus Žemei, sprendė kryžiažodžius.

Žemės diena originaliai paminėta ir dailės pamokose. Mokiniai popieriaus lape į apvedžiotus savo delnus įrašė, ką daro, kad būtų tausojama mūsų planeta, kaip ją galima išsaugoti ateities kartoms. Dalis mokinių šia tema kūrė atskirus piešinius. Mokinių taryba, vadovaujama dailės mokytojos A. Čepulytės, visus mokinių darbus suklijavo ant didelio lapo ir sukūrė plakatą Žemės dienai paminėti.

Kviečiame pasidžiaugti mokinių darbais!

Organizatoriai

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku