Skip to content

8a klasės mokinių projektas ,,Simonas Daukantas – Tėvynės žmogus“

Simonas Daukantas – istorikas, švietėjas. Pirmasis parašė Lietuvos istoriją gimtąja lietuvių kalba („Darbai senųjų lietuvių ir žemaičių“). Praėjo 230 metų nuo S. Daukanto gimimo, tačiau šio didžio žemaičio darbai ir šiandien aktualūs ir svarbūs.

8a klasės mokiniai per literatūros pamoką studijavo S. Daukanto veikalo ,,Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“ ištraukas, grožėjosi kalbos turtingumu. Daugelis tekstų kelia lietuvių savigarbą, padeda suvokti, kokia drąsi, darbšti, laisvę mylinti  yra mūsų tauta. Daukantas pirmasis susiejo lietuviškumą su etnine kilme ir gimtąja kalba. Aštuntokai rašė labiausiai patikusias citatas, jas iliustravo piešiniais. Mokiniams įstrigo poetiškas kalbos palyginimas su raudona bruknele, vyrų ir moterų portretų aprašymas, lietuvių ryžtas ginti nuo atėjūnų Tėvynę.

Smagu, kad senieji mūsų rašytiniai šaltiniai nepalieka abejingų. Mokiniai įsitikino, kad Daukanto skelbtos idėjos išliks gyvos tik netrūnijančioje sieloje, kad Tėvynė yra žmogaus širdyje.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nijolė

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku