Skip to content

Projektas „Futuristinė Klaipėda“

Rugsėjo 26 dieną Europos Sąjungoje švenčiama Europos kalbų diena. Tikslas – skatinti mokymosi įvairovę, ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms.

Kiekvienais metais Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijoje Europos kalbų diena minima vis kitaip, ieškoma įdomesnių mokymo ir bendravimo formų. Šiais metais nuspręsta išleisti virtualią knygą „Futuristinė Klaipėda“. Joje publikuojami 5-8 klasių mokinių samprotavimai, mintys apie ateities Klaipėdą lietuvių, anglų, rusų, prancūzų kalbomis. Projekto koordinatorės – Kalbų ir Menų metodinių grupių mokytojos. Projekto temą lėmė graži jubiliejinė sukaktis – Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetis. Dalyvaudami šventiniuose gimtojo miesto renginiuose, mokiniai dažnai pasvarstydavo apie uostamiesčio ateitį, tad projektas – tarsi mokinių samprotavimo apie miestą tąsa.

Rašydami tekstus, mokiniai mokėsi generuoti kilusias idėjas, ieškojo problemų sprendimų. Daugelis akcentavo ekologijos svarbą. Mokiniai neįsivaizduoja Klaipėdos be skverų, parkų, švarios Baltijos jūros, tačiau buvo ir manančių, kad ateityje žmonėms bus sunku gyventi, nes dėl globalinio atšilimo kils daug potvynių. Beveik visuose rašiniuose minimas įvairių technologijų proveržis: mašinos ne tik važinės, bet ir skraidys, robotai dirbs sunkiausius darbus, Klaipėdos miestą puoš dangoraižiai.

Leidinį paįvairina mokinių piešiniai. Jie atlikti įvairia technika. Mokiniai noriai iliustravo savo ir klasės draugų sukurtus rašinius.

Dalyvaudami projekte „Futuristinė Klaipėda“, mokiniai mokėsi komunikuoti pasirinkta kalba, lavino rašymo įgūdžius. Europos kalbų dieną mokiniai stengėsi ir pašmaikštauti, pajuokauti. Visi pasipuošė marškinėliais su užrašu įvairiomis Europos kalbomis. Nemokantiems vienos ar kitos kalbos, mokytojai ir vyresniųjų klasių mokiniai padėjo užrašus išsiversti į lietuvių kalbą.

Projekto nuoroda – https://read.bookcreator.com/q4xmzKvHM6c8EqgxE6ok4YgnzAi2/hjr5QBshRfCjGwbFJO2l4g

Organizatoriai

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku