Skip to content

Projektas „Pasaulio gyvybės medis“

     Birželio 13 dieną Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos aktų salėje buvo pristatytas projektas „Pasaulio gyvybės medis”. Projekto dalyviai – šeštų klasių mokiniai. Jiems talkino muzikos mokytojai Evaldas Venskus ir Mintautė Petraitytė bei dailės mokytoja Agnė Čepulytė.

    Pasaulio medis nėra konkretus objektas. Tai yra abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų mitologijoje įsivaizduojamas pasaulio modelis turi tris sferas: požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį bei dievų (vėlgi mirusiųjų) buveinę. Visos trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi (apie tai yra rašiusi garsi etnologė P. Dundulienė).

    Per dailės pamokas, kurdami pasaulio gyvybės medį, šeštokai naudojo baltų simbolius, aiškinosi jų ankstesnę prasmę. Darbuose dominuoja ryškios spalvos, aiškiai matoma 3 dalių struktūra – dangus, žemė, požemis. Kai kuriose sferose pavaizduoti žalčiai, įvairios mitinės būtybės. Per muzikos pamokas mokiniai mokėsi 3 dainas: „Pasaulio gyvybės medis“, „Šalyj kelio jovaras stovėjo“, „Vidur lauko stovi grūšelė, kalėda“. Jose irgi atsispindi mitinė pasaulėjauta. Mokiniai aiškinosi tų dainų reikšmę ir simboliką.

      Projekto pristatyme dalyvavo 5-7 klasių mokiniai. Jie klausėsi dainų ir apžiūrėjo kūrybinių darbų parodą.

Dailės mokytoja Agnė Čepulytė

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku