Skip to content

Mokinių darbų paroda  „Jūrinės sapnų gaudyklės“

       Šių metų gegužės 30 dieną mūsų mokyklos sienas papuošė 5c, 8a, 8b klasių mokinių technologijų pamokose sukurti darbai „Jūrinės sapnų gaudyklės“. Kodėl pasirinkta tokia tematika ir toks darbų pobūdis? Priežastis paprasta – pati kuriu jūrines sapnų gaudykles, todėl norėjau panašių darbų išmokyti ir vaikus. Įdomu tai, kad vaikai visai kitaip nei suaugusieji mato derinius, detales, tad ir man pačiai buvo smagu mokytis iš jų. Kurdami visi atradome kažką naujo, neįprasto ir savito.
      Jūrinės sapnų gaudyklės mano gyvenime atsirado atsikrausčius į Klaipėdą ir pradėjus rinkti pajūryje bangų nugludintus stikliukus. Taip įprastas plunksnines gaudykles pakeitė jūrinės sapnų gaudyklės. Beveik visos detalės rastos  pajūryje: įvairaus atspalvio stikliukai, akmenukai, kriauklytės, bangų išmesti medienos gabaliukai ir šakos. Kai viską turi, reikia į rankas paimti tik siūlą, beje, ir jis natūralus – džiuto pluošto.
     Kadangi šiuolaikinis žmogus tolsta nuo gamtos, pamaniau, kad per technologijų pamokas reikėtų nors trumpam sugrįžti atgal į gamtą, apmąstyti, ką galime iš to, ką ji duoda, sukurti. Mėnesį mokiniai rinko smėlyje įstrigusias, kitiems tikriausiai net šiukšlėmis laikomas priemones. Kai jau visi buvo pasiruošę darbui, susipažinome su teorine dalimi, kaip rišti, pinti žiedus, kokias medžiagas naudoti. Vieni mokiniai į pamokas atsinešė didesnes, kiti – mažesnes šakas. Vaikai džiaugėsi, kad pajūryje rado nemažai gražių stikliukų, akmenukų ir kriauklyčių. Susidėlioję kompoziciją, kibo į darbus. Rezultatas pranoko visų lūkesčius.
Manau, tikrumo galime mokytis iš gamtos, gamtoje. Visa, kas surinkta prie jūros, virsta į gražesnį, tobulesnį derinį. Kai susijungia kūrybiškumas ir materija, tuomet įvyksta patys nuostabiausi dalykai!
Dailės ir technologijų mokytoja Agnė Čepulytė

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku