Skip to content

5-8 klasių kūrybinių darbų paroda ,,Meninis knygos simbolis – skirtukas”

Šių metų vasario-balandžio mėnesiais Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijoje buvo eksponuojami 5-8 klasių mokinių kūrybiniai darbai – skirtukai. Kai kurių mokinių skirtukai pradėti dar gruodžio mėnesį. Vieno skirtuko gamybos proceso trukmė – 3 pamokos (susipažinimas su teorine medžiaga, praktinė veikla).

Skirtuko gamybos tikslas – įgyti žinių ir įgūdžių tapant ir liejant akvarelę; ant nedidelio pailgo popieriaus lapelio sukurti individualių simbolių bei žodžių kūrinį, jį laminuoti ir pririšti iš siūlų pagamintu kutu.

 Kodėl skirtukas yra meninis simbolis? Atsakymas gana paprastas – viskas, kas sudėta į tą siaurą popieriaus lapelį, yra kūryba. Vienoje pusėje yra piešinys, kuris reikalauja kruopštumo ir atsidavimo, kitoje pusėje užrašytos citatos iš knygų, dainų arba pačių sukurti originalūs žodžiai, kurie rašiusiam yra prasmingi. Rankomis gamintas kutas – dar viena svarbi, visumą papildanti detalė.
       Atlikdami darbus, vaikai susipažino ne tik su akvarelės liejimo ir tapymo technikomis, bet ir eksperimentavo. Liejimas akvarele visada nustebina savo rezultatu, nes džiūdama akvarelė šviesėja, tada galima lieti antrą, trečią, ketvirtą ir t. t. sluoksnį, kol išgaunamas norimas rezultatas.
     Antroji skirtuko pusė irgi labai svarbi, nes ji neša žinią apie tai, kas žmogui šiame gyvenime yra reikšminga. Atlikus visus darbus, laukia laminavimas (norima, kad skirtukas kuo ilgiau tarnautų) ir smagi kuto gamyba (būtina prie skirtuko priderinti siūlus).
      Parodos eksponatai buvo keičiami, tad tie kurie buvo atidūs turėjo pastebėti, kad kažkas pasikeitė. Vieną kartą buvo pakeista pusė, kitą kart atsirado naujas darbas!
Dailės mokytoja Agnė Čepulytė

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku