Skip to content

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

          Užgavėnės – archaiška žiemos šventė, simbolizuojanti  žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.

         Vasario 21 dieną „Saulėtekio“ progimnazijos 1-4 klasių mokiniai buvo pakviesti į tradicinę Užgavėnių šventę. I aukšto fojė vaikai galėjo pasigėrėti unikalia kaukių paroda. Per trečiąją pamoką, skambant linksmai muzikai, visi dalyviai sugužėjo į aktų salę. Užgavėnių šventė neprailgo. Mokiniai stebėjo žiemos išvarymo apeigas, Lašininio ir Kanapinio kovą, šoko, dainavo, triukšmavo tarškalais, ragavo iškeptų blynų. Pradinukai džiaugėsi, kad Kanapinis nugalėjo Lašininį, kad buvo išvarytas blogis ir pyktis.

          Dėkojame šventės dalyviams, persirengėliams už puikią šventinę nuotaiką.

          Būkime visi sveiki ir laimingi, nes gamta jau alsuoja pavasariu!

 

Šventės organizatoriai

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku