Skip to content

Mandalos matematika

          Geometrija taikoma daugelyje sričių, nesusijusių su matematika, įskaitant fiziką, architektūrą ir meną. Vienas iš meno ir geometrijos susitikimo pavyzdžių yra mandala. Mandalos yra geometriniai piešiniai, kurie dažnai remiasi simetrija aplink apskritimą. Mandalų grožis slypi jų simetrijoje, o mandalų kūrimas dažnai siejamas su vidinės ramybės atkūrimu.

         Šių metų gruodžio 6-12 d. mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Šiaulių techninės kūrybos centro organizuotame konkurse – parodoje „Mandalos matematika“. Tikslas – kuriant mandalas, tyrinėti ryšį tarp menų, matematikos ir ekologijos bei skatinti ir populiarinti STEAM ugdymą ir veiklą. Kurdami unikalų simetrišką mandalos dizainą, mokiniai pamatė, kad matematika gali būti meniška, o menas – matematinis. Siekiant skatinti atliekų rūšiavimą ir antrinį jų panaudojimą, mandalos buvo kuriamos ant panaudotų CD diskų. Deja, ne visų mokinių kūryba atitiko reikalavimus. Vaikų sukurtas mandalas galima apžiūrėti mūsų progimnazijos trečiajame aukšte.

        Šalies konkursui atrinkti du darbai. 7a klasės mokinė Solveiga Šiberkštytė ir 8a klasės mokinė Viktorija Ačiutė už dalyvavimą parodoje „Mandalos matematika“ apdovanotos padėkos raštais. Beje, šiame konkurse dalyvavo net 1615 mandalų kūrėjų! Šiuo metu Šiaulių techninės kūrybos centre dar galima pamatyti mandalų instaliaciją. Kviečiame apžiūrėti ir tarp jų atrasti ir mūsų mokinių darbus!

Plačiau galite paskaityti Šiaulių techninės kūrybos centro „facebook“ puslapyje: https://www.facebook.com/siauliaitech/posts/pfbid02SzpWeyrV6tTGYAfPaeLKzqPUPwyzF2R5hunJDTX6yptdabxd3vMUi5Kd64u8SqMbl

Konkursui mokinius ruošė matematikos mokytoja Raimonda Kubilienė ir dailės mokytoja Agnė Čepulytė.

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku