Skip to content

 

Europos vidury 

            Klaipėdos „Saulėtekio“ pagrindinėje mokykloje rugsėjo 26 dieną paminėta Europos kalbų diena. 5-10 klasių mokiniai  paruošė pranešimus lietuvių, prancūzų, anglų ir rusų kalbomis. Jaunieji kalbotyrininkai lygino lietuvių ir latvių kalbos žodžius. Visus pralinksmino taip pat skambantys, bet kitą reikšmę turintys žodžiai. Pavyzdžiui, lietuviai pūkiu vadina mielus, švelnius padarėlius. Latviams pūkis yra slibinas. Mokiniai sužinojo, kad Lenkijoje eidamas į restauraciją, patenki ne į restauracijos dirbtuves, bet į restoraną. Geografijos žinovai įrodinėjo, kad būdamas Lietuvoje gali tuo pačiu metu būti ir Šveicarijoje, Venecijoje, Londone, – pasirodo, taip vadinamos Lietuvoje esančios gyvenvietės.

       Visus sužavėjo prancūzų kalba. Mokiniai supažindino su prancūzų valgymo ypatumais, kulinarija. Didžiosios Britanijos kultūros žinovai su humoru pasakojo apie anglų keistenybes, jų meilę šunims ir katėms. Jaunieji rusistai pristatė matrioškų kolekcijas.

        Renginio metu skambėjo dainos įvairiomis Europos kalbomis. Mokiniai įsitikino, kad verta mokytis kuo daugiau užsienio kalbų. Kiekviena kalba yra savaip graži. Esame Europos vidury, tad pravartu mokėti nors kelias kalbas.

                                                                                                                                                                         Direktorės pavaduotoja ugdymui N. Žukienė

 

From → Uncategorized