Skip to content

„eTwinning“ projektas „Būk europine žvaigžde europietiškose Kalėdose“

„eTwinning“ programa yra skirta švietimo darbuotojams, dirbantiems mokykloje vienoje iš Europos šalių. Ji suteikia platformą, kurioje galima bendrauti, bendradarbiauti, kurti projektus, dalintis ir jaustis bei būti įdomiausios besimokančios Europos bendruomenės dalimi. Programa prasidėjo 2005 metais kaip pagrindinė Europos Komisijos programos „eLearning“ dalis, o nuo 2014 metų „eTwinning“ įsitvirtino Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programoje „Erasmus+“.

Šiais metais mūsų mokykla prisijungė prie tarptautinio „eTwinning“ projekto „Be a European Star for a Europen Christmas“, kuriame dalyvauja net 30 šalių iš visos Europos.Pirmoji užduotis buvo nesudėtinga – mokiniai turėjo išversti projekto pavadinimą, kuris skamba taip: „Būk europine žvaigžde europietiškose Kalėdose“. Dalyviai turėjo parašyti savo nuomonę apie tai, ką jiems reiškia žvaigždė. Antroji užduotis – virtualioje erdvėje pristatyti savo mokyklą. Ją atlikę, mokiniai kūrė projekto logotipą. Aktyviausia mokykloje buvo 5a klasė.

Kita projekto užduotis buvo sudėtingesnė: aprašyti anglų kalba savo mėgstamiausią lietuvišką Kalėdų tradiciją.Per dailės pamoką 5, 6, 7 klasių mokiniai, panaudodami Lietuvos trispalvės spalvas (geltoną, žalią ar raudoną), turėjo sukurti žvaigždes 6 šalims. Dailės mokytoja iš anksto paruošė ant spalvotų kartono lapų žvaigždžių trafaretus. Išsikirpę formas, mokiniai rašė sveikinimus su Kalėdomis, savo darbus dekoravo įvairiais žiemiškais motyvais. Kitoje žvaigždės pusėje tie mokiniai, kurie norėjo susidraugauti su kitų šalių vaikais,  nurodė savo namų arba elektroninio pašto adresą. Sukurtos mokinių žvaigždės buvo išsiųstos į 6 šalis: Graikiją, Rumuniją, Ispaniją, Suomiją, Italiją, Turkiją. Mūsų mokyklos mokiniai iš šių šalių irgi sulaukė laiškų – žvaigždžių mainų. Dabar visi nekantriai laukia  virtualių susitikimų  su tų šalių dalyviais – juk įdomu susipažinti su laiškų autoriais!

Dar viena projekto užduotis –  mokiniams reikėjo išrinkti smagiausią lietuvišką kalėdinę dainą ir ją įkelti į projekto platformą. Kadangi organizatoriai – labai kūrybingi žmonės, platforma papildoma vis naujomis užduotimis. Buvo pasiūlyta nufotografuoti savo namuose papuoštą kalėdinę eglę ir jos nuotrauką įkelti į tinklalapį. Projekto baigiamajame etape mokiniai turės parodyti savo mokyklos aplinką, papuoštą žvaigždėmis, gautomis iš įvairiausių šalių.

„eTwinning“ programos dalyviai įgijo praktinės patirties, sužinojo apie internetinius resursus, skaitmeninius instrumentus: „Canva“, „Logo Macr“, „Padlet“, išmoko kurti logotipus, naudotis įvairiomis programėlėmis, pagilino anglų kalbos žinias, prisiminė lietuviškas tradicijas.

Projekto vadovės ir koordinatorės Ramunė Klimienė ir Agnė Čepulytė

From → Uncategorized

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku